Junioři venku 1-1, kadeti zvládli dohrávku v Novém Jičíně

13. 02. 2017

V úterý odehráli kadeti dohrávku v Novém Jičíně. Tým se bohužel dlouhodobě potýká s velkou marodkou a tak mohl na venkovní utkání odjet jen se šesticí hráčů. Utkání jsme začali nekncentrovaně, kupili jsme ztrátu za ztrátou a nedokázali jsme organizovat hru. Soupeř naštěstí našeho žalostného výkonu nevyužil k vybudování většího náskoku a ze zápasu tak byla přetahovaná o každý bod. Poločasové vedení o šest bodů jsme ve třetí čtvrtině ještě navýšili až na poměrně klidných 13 bodů a dokráčeli si tak k dalšímu vítězství.

BC Nový Jičín - SKB Zlín 45:58, střelci: Žák 20, Zapletal 13, Holaň 11, Dyják 10, Sláma a Nedbálek 2.

Juniory o víkendu čekala dvě náročná utkání v Ostravě. Sobotní zápas na NH byl pro naše devatenáctky noční můrou. Při pozdním začátku jsme se vůbec nedokázali dostat do tempa, nadšeně hrajícího soupeře jsme v jeho kombinacích nebyli schopni zastavit, množstvím triviálních ztrát jsme mu naopak pomáhali ke skórování lehkých košů a byl z toho zasloužený "výprask" takřka o 40 bodů!!! Nutno podotknout, že kvalitativně se v daném zápase se soupeřem mohl rovnat snad jen kapitán Hřib.

NH Ostrava - SKB Zlín 99:61, střelci: Hřib 27, Bešina 17, Žák 8, Perz, Gladiš a Kopeček 3.

Nedělní zápas byl naštěstí jiný. Kluci dokázali svou odolnost, hodili napovedený výkon za hlavu a na palubovku Snakes Ostrava nastoupili odhodlaní odčinit předešlou blamáž. Vedoucí tým skupiny jsme dokázali ubránit na 61 bodech, rozhodující chvíle zápasu patřili rozehrávači Bešinovi, který v průběho třetí čtvrtiny šňůrou osmi bodů strhl hosty k výkonu na pokraji fyzických sil a dovedl tým k zaslouženému a cennému vítězství. Pochvalu za dobrý a bojovný výkon si zaslouží všichni hráči!

Snakes Ostrava - SKB Zlín 61:70, střelci: Bešina 24, Hřib 16, Perz 15, Žák 13, Kopeček 2.