Junioři zvládli dvě důležitá utkání

9. 01. 2018

Juniory čekal o víkendu náročný úkol, pokud se chtěli udržet v boji o setrvání v DL, museli dvakrát naplno bodovat.

V sobotním utkání jsme na naší palubovce přivítali ambiciózní tým z Kyjova. Skóre se od první minuty přelévalo ze strany na stranu a k vidění byl poměrně kvalitní juniorský basketbal. Dramatický zápas gradoval v posledních 30ti sekundách, kdy nejprve Sláma vyrovnal úspěšnou trojkou skóre na 71:71, aby nás hned následně poslal Kopeček do dvoubodového vedení. 18s do konce se nám bohužel nepodařilo v obraně doskočit a soupeř nemilosrdně trestal úspěšnou trojkou (73:74). Po timeoutu se klukům podařilo dodržet pokyny a po pěkné kombinaci Žák definitivně převrátil dvojkou skóre na naši stranu. Velký dík klukům, že nesložili zbraně a nepřestali věřit!

SKB Zlín - TJ Jiskra kyjov 75:74, střelci: Žák 26, Kopeček 16, Sláma 13, Dyják 8, Medek 6, Homola 4, Gladiš 2.

V neděli jsme přivítali tradičního rivala z Kroměříže. Po sobotní euforii na nás bohužel celý první poločas ležela "deka", kluci si možná mysleli, že samotná role favorita za ně vyhraje zápas a bez bojovnosti a důslednosti působili na hřišti bezradným dojmem. Zlom přinesl poločas. Do druhé půle vlétli junioři na hřiště jako vyměnění, začali bojovat o neutrální míče a postupně získali převahu na svou stranu a dokráčeli k zaslouženému vítězství.

SKB Zlín - TJ Slavia Kroměříž 77:51, střelci: Žák 21, Medek 20, Sláma 12, Kopeček, Homola a Gladiš 6, Dyják 4, Nedbálek 2.