Kluci U12 se zúčastnili Festivalu minibasketbalu v Ostravě !

2. 05. 2017

U12 CHLAPCI se zúčastnili Festivalů U12 v Ostravě.

Ve čtvrtek po tréninku jsme se sebrali a s taškami jsme odjeli auty směr Ostrava. Dojeli jsme, ubytovali a psychicky se připravovali na zápasy, které nás čekaly další den.

V pátek jsme brzy ráno museli vstávat, protože už v 8:30 nás čekal první zápas. Jakmile jsme zahájili zápas úvodním rozskokem, tak se ihned Sparta Praha chytila vedení a bezchybným výkonem dotáhla zápas do vítězného konce bez zaváhání.

SKB Zlín – BA Sparta praha 18:114

Střelci: Vyplel 4b, Bublík 7b, Kotala 5b, Dvořák 2b.

Odpoledne jsme nastoupili proti týmu BK Horejsek Děčín. Po první čtvrtině, kterou jsme prospali v obraně a prohráli jsme ji o 27 bodů jsme zvednuli hlavu a postupně jsme začali bránit tak, aby to měl soupeř težší a těžší. Snaha se vyplatila a kluky to začalo i bavit. Kluci zaslouží velikou pochvalu, že i přes nevydařenou úvodní čtvrtinu se dokázali zvednout a uhrát zápas se ctí.

SKB Zlín – BK Horejsek Děčín 17:82

Střelci: Pavlíček J. 1B, Vyplel 7b, Bublík 6b, Kotala 1b, Dvořák 1b

V sobotu jsme nastoupili proti týmům, které skončily stejně jako my na posledním místě základní skupiny. Jako první zápas ráno nás čekal duel s Olomoucí, proti které jsme odehráli hezké utkání a první čtvrtinu jsme vyhráli 13:6, ale po druhé čtvrtině, která se nám vůbec nepodařila jsme prohráli o 27 bodů.

SKB Zlín – BCM Olomouc 34:61

Střelci: Vyplel 8b, Bublík 7b, Borský, Kotala, Dvořák po 4b, Šimek, Šťastný po 2b, Kolenič 1b

Odpoledne nás čekal duel proti Sojkám z Pelhřimova, který byl pro nás nejlepší z celého Festivalu. Skoro celý zápas jsme vedli, ale v poslední čtvrtině po vyfaulování jednoho z tahounů se skóre otočilo a následně jsme smolně prohráli o pouhých 8 bodů.

SKB Zlín – Sojky Pelhřimov 44:52

Střelci: Vyplel 20b, Kotala 8b, Bublík 6b, Šťastný a Pavlíček po 3b, Borský 2, Šimek a Kolenič po 1b

V neděli jsme nastupovali do posledního zápasu s USK Praha, na který jsme špatně vyspali a hra tak i vypadala. Po první čtvrtině, která skončila 6:19 jsme nebyli schopni najít světlo na konci tunelu a nedávali jsme jednoduché koše. USK toho využilo a dotáhlo zápas do vítězného konce.

SKB Zlín – USK Praha 43:80

Střelci: Kolenič 5b, Bublík 6b, Borský 4b, Kotala 3b, Šimek 15b, Vyplel 7b, Pavlíček J 1b, Dvořák 2b.

Turnaj v Ostravě jsme si maximálně užili, kluci si zaslouží pochvalu za svou bojovnost, děkujeme rodičům za úžasnou atmosféru, kterou vytvořili na zápasech a příští sezónu určitě podnikneme víc takových akcí.

Poslední zápas byl živě vysílán na webu Tvcom.cz

Děkujeme rodičům za pomoc při dopravě a hlavně v podpoře kluků - trenéři David Vyplel, Petr Nedbálek

za vedení klubu děkují Jaroslav Kotala a Dominik Kotala, kteří se taktéž zúčastnili a viděli náš pokrok. :-)