Rozpačité výkony dívek drží kategorie U13

22. 01. 2020

Náš stoupající herní trend bohužel zastavily svátky a lyžařské výcviky.

Dívky U15 hrály v nekompletní sestavě v Krnově a Lipníku. Vinou zranění a lyžařských kurzů jsme k oběma utkáním nastoupili v nekompletní sestavě a vždy pouze se šesticí hráček. V Krnově to ještě o poločase bylo pouze o 6 bodů, ale v druhé půli se naplno ukázala větší rotace a vyrovnanost kádru soupeře a byla z toho až zbytečně vysoká prohra. V Lipníku jsme od začátku tahali za kratší konec a taktéž vysoko prohráli.

BK Krnov - SKB Zlín 86:57 a BK Lipník - SKB Zlín 57:31.

Dívky U14 odehrály své první utkání na půdě Havířova. Některé opory nastoupily po týdenním lyžařském výcviku a nutno dodat, že tréninkový výpadek na nich bohužel zanechal neblahé následky. Většina tradičních opor se na hřišti trápila, v útoku jsme řešili špatně snad veškeré vyvstalé situace a v obraně jsme se vrátili asi o 10 zápasů zpět. Ostatní hráčky bohužel výpadek opor nedokázaly nahradit. Hráčky soupeře byly oproti nám individuálně asi o 3 kapitoly zpět, ale účel světil prostředky. Soupeř se ani minutu nesnažil bránit přes celé hřiště, pokyny trenérky zněly "tam ji nebraň, ucpi bednu, pomož", při každém vyhazování z autu přišel signál a naučená kombinace - prostě přesně, jak to ve čtrnáctkovém basketu vypadat nemá.  Nicméně i přes to jsme ještě v poločase vedli o 12 bodů a nic nenaznačovalo tomu, že bychom měli z Havířova odjet s prázdnou. Jako klíčová se ukázala 3q, kde jsme zahodili až nepochopitelné množství šoupáků. Řeklo by se, že když se nedaří v útoku, musíme alespoň slušně a koncentrovaně bránit, ale opak byl pravdou. Nespočet přehozů, hloupé hoď a běž z autu, neochota použít faul, poprat se - jednoduše úrovní někde na začátku sezóny. Konečný výsledek není zasloužený vzhledem k soupeřovu přístupu ke hře v kategorii U14, ale je jednoznačně zasloužený vzhledem k našemu přístupu k zápasu a koncentraci.

BK Havířov - SKB Zlín 68:55 po jednom z nejhorších výkonů sezóny.

Holky U13 jako jediné po Novém roce drží náš prapor vztyčený. Na domácí palubovce jsme si jednoznačně poradili s týmem Basket Ostrava a zaslouženě vyhráli 59:40 a 53:28.

Ať již jsou důvody jakékoli, je jasně vidět, že bez tréninku nejde držet konstantní formu, natož ještě výkonnostně růst.

Díky rodičům za podporu a pomoc s dopravou...