DALŠÍ AKTUALITA

U19 kluci 0:2

U11 chlapci – 2 x domácí výhra proti Kroměříži

8. 12. 2019

Poslední kolo první části sezóny jsme doma přivítali mix tým z Kroměříže, ve kterém ale hraje pouze jediná hráčka. Před těmito dvěma zápasy byl celek z Kroměříže na konci tabulky bez jediné výhry, zatímco my byli první s bilanci 7-1. K oběma utkáním jsme přistoupili zodpovědně a po zásluze všechny body za dvě výhry zůstávají u nás a zajišťujeme si tím první místo po podzimní části soutěže s bilancí 9-1.

V předzápasovém týdnu jsme se na trénincích věnovali věcem, které jsme pak chtěli vyzkoušet v zápasech. Konkrétně po zisku míče přes přihrávky zrychlit přechod do útoku a pokusit se dát snadné koše z brejků. Zatím totiž naše útočná hra stojí hlavně na postupném útoku do zformované obrany. My potřebujeme naši hru zrychlit, zjednodušit a postupně tak zvyšovat její variabilitu.

Oba zápasy měly podobný průběh, kdy jsme si už v prvním poločasu vybudovali solidní vedení, které jsme pak bez větších problémů udrželi až do konce. A vcelku se dařil i zmíněný rychlejší přechod do útoku. Trochu nás ale přece jen může mrzet vyloženě lajdácky odehraná poslední čtvrtina druhého zápasu. Se soupeřem, kterého porazíme dvakrát o 25 bodů, nemůžeme prohrát čtvrtinu poměrem 6-14!!!

Celek Kroměříže byl, navzdory papírovým předpokladům, silný a jen potvrdil skutečnost, jak je celá tato skupina vyrovnaná a každý může hrát rovnocenně s každým. Našim klukům gratuluji k dosavadním výsledkům, které jsou výsledkem jejich tréninkové docházky a práce.

Výsledky:

SKB Zlín – TJ Slavia Kroměříž                     56 – 30

SKB Zlín – TJ Slavia Kroměříž                     60 – 34

Děkujeme rodičům a všem divákům za podporu v hledišti. Rádi je uvidíme na našich dalších utkáních. První z nich odehrajeme již v novém roce v sobotu 11. 01. 2020 doma proti Šumperku.