1.liga muži: STARTUJE NADSTAVBA

5. 02. 2020

Základní část první basketbalové ligy skončila pro náš tým nejlépe, jak mohla. Vyhrál skupinu Východ před Olomoucí a Prostějovem. Západní skupinu vyhrál Jindřichův Hradec, druhý byl Písek, a třetí tým je rezerva Nymburka. Teď čeká všechny týmy nadstavbová část.

1.liga muži:  STARTUJE NADSTAVBA

Oba jihočeské týmy měly v první basketbalové lize bilanci patnácti výher a tří porážek. Jindřichův Hradec skončil před Pískem první, protože vyhrál obě derby a má i lepší celkové skóre. Z třetí pozice postoupila dále nymburská záloha Polabí (13 výher/5 porážek)

 

V nadstavbě, do které si týmy přenášejí výsledky ze základní části, odehraje každý zápasy pouze se soupeři ze druhé skupiny. Jednou doma, jednou venku. Celkem šest utkání. Pak bude následovat osmičlenné play off, do kterého postoupí i dva nejlepší týmy ze skupiny o 7. až 12. místo.

 

 

Naši hráči se na úvod představí tento pátek na palubovce týmu GBA Lions Jinřichův Hradec, který je největším aspirantem na postup do nejvyšší soutěže. Doma se představí v pátek 14.2.2020 od 19.00 proti rezervě Nymburka.

 

Celkové pořadí před víkendovým startem nadstavby:

1. Zlín 34 bodů,
2. Jindřichův Hradec 33 bodů,
3. Písek 33 bodů,
4. Polabí 31 bodů,
5. Basketbal Olomouc 30 bodů,
6. Prostějov 29 bodů.

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar