ALSPO STREETBALL SHOW 21.ROČNÍK JE TADY!!! 10.6.2017

5. 05. 2017

Rádi bychom Vás pozvali na 21.ročník turnaje ve streetballu 3×3, který se uskuteční 10.6.2017 ve Zlíně.

Bude se soutěžit v kategoriích muži, ženy, junioři, juniorky, žactvo. Turnaj je letos nově umístěn do prostor sportovního areálu vedle dopravního podniku, který hráčům poskytuje skvělé zázemí. Připraven je i doprovodný program v podobě soutěži ve střelbě za 3body. Zlínský turnaj má již 21 letou tradici a pravidelně se ho účastní profi hráči z  KNBL i hráči ze zahraničí. Letos stejně jako v loňském ročníku budeme hrát o price money v hlavních kategorií mužů a žen.

Startovné kategorie muži za tým 300,-   ženy za tým 200,-

muži: 1. 6000    2. 3000    3. 1500
ženy: 1. 3000    2. 1500    3. 1000

Posílejte přihlášky, aby jsme vše pěkně dopředu připravili a vyhnuli se tak delšímu začátku, díky. Jaroslav Kotala

Registrace od 9.00 - 9.45

přihlášky: kotalaj@seznam.cz

Těšíme se na Vás. SKB Zlín

PRAVIDLA

Pravidla  streetballu

ALSPO STREETBALL SHOW 2017

1. Hraje se na 10 minut hrubého času, nebo dosažení 15 bodů. Semifinále, o třetí místo a finále po 15 minutách hrubého času, nebo do dosažení 18 bodů.
  2. Poslední minuta v kategorii muži se hraje na čistý čas. Pasivitu týmu signalizuje rozhodčí ústním pokynem a zvednutou paží. V takovém případě má tým pět vteřin na zakončení.
  3. Hraje se na jeden koš na hřišti minimálních rozměrů 6x6 m
  4. Hrají vždy 3 hráči (-čky), každý tým má maximálně jednoho střídajícího hráče (-čku)
  5. Koš ze hry platí za jeden bod, koš zpoza čáry „tříbodových“ hodů za dva body
  6. Hra začíná předáním míče rozhodčím za čárou „tříbodových“ hodů týmu, které vyhrálo los
  7. Po získání míče bránícím týmem musí tento před dosažením koše dostat míč za čáru „tříbodových“ hodů
  8. Při útočném doskoku může hráč střílet na koš ihned po získání míče
  9. V případě sporného míče získává míč bránící tým
  10. Utkání řídí delegovaní rozhodčí.
  11. Fauly bránícího týmu se zapisují do zápisu. Za každé čtyři fauly bránícího týmu připíše rozhodčí jeden bod týmu soupeře a pokračuje útočící tým atd.... 4-8-12
  12. Střídání hráčů je možné pouze v případě, že tým má míč v držení. Střídání je povoleno pouze z boku kurtu, kde jsou střídačky
  13. V případě nerozhodného stavu se hraje prodloužení do dvou dosažených bodů. Fauly jsou vynulovány. Začíná tým který na začátku utkání neměl míč v držení.
  14. Čekací doba jsou tři minuty, po jejich vypršení tým, který se nedostavil, prohrává kontumačně 10:0; v začátku turnaje má ředitel turnaje pravomoc rozhodnout o jiných začátcích utkání
  15. Oddechový čas 1x 1minuta.
  16. Hrací systém bude zvolen dle počtu přihlášených družstev.