Chlapci U10 A - 2 x domácí výhra nad Olomoucí

23. 10. 2022

Chlapci ročníku 2013 hrající za A-tým v kategorii U10 přivítali v sobotu na domácí palubovce kluky z BCM Olomouc. V obou zápasech naši hráči prokázali vyšší technickou vyspělost a také bojovnost. Zároveň jsme měli i mírnou výškovou a fyzickou převahu. Především tyto faktory rozhodly o tom, že si kluci po povedených výkonech připsali v soutěži dvě výhry.  

 

Chlapci U10 A - 2 x domácí výhra nad Olomoucí

Vývoj v obou duelech byl podobný, kdy jsme se hned v úvodu ujali vedení, které jsme pak vcelku s přehledem kontrolovali ve všech čtvrtinách. Hrál se fyzicky náročný basketbal s rychlými přechody mezi útočnou a obrannou polovinou hřiště. K vidění bylo množství individuáolních soubojů o míč tak, jak to v těchto nejmladších minižákovských kategoriích bývá zvykem. Z pohledu trenéra velmi kladně hodnotím, že hráči jsou schopni v obraně hrát v systému 1 na 1, tedy striktně osobní obrana po celém hřišti. Dále mě těší, že v útočné fázi umí kluci využívat věci, které procvičujeme na trénincích - pivotování, správné zahájení driblinku, hledání spoluhráčů přihrávkou aj. To jsou záležitosti, které budou určitě hojně využívat ve své další basketbalové kariéře. Potěšilo mě, že v týmu jsou všichni hráči schopni ohrozit koš soupeře a nebojí se jít do střely. To je základní předpoklad úspěchu. Ještě však musíme zvýšit apel na driblérské dovednosti jednotlivce a ochotu/odvahu vydriblovat balón. V závěru druhého zápasu bylo totiž jasně vidět, jaký problém nastává ve chvíli, kdy na hřišti chybí hráč schopný kontrolovat balón. S trenéry hostů jsme se shodli, že toto jsou přesně zápasy, které jsou pro kategorii U10 přínosné - zápasová a herní praxe s výkonnostně vyrovnaným soupeřem. Těšíme se na dvojzápas v Olomouci!

Výsledky:

Strabag Zlín U10 A - BCM Olomouc     54 - 20

Strabag Zlín U10 A - BCM Olomouc     47 - 27

Klukům gratuluji k předvedeným výkonům. Rodičům a fanouškům pak za podporu v hledišti. Další zápasy kluci odehrají 26. 11. doma proti holkám z OSK Olomouc.

Více k soutěži na: https://cz.basketball/soutez/4060?p=7268

Trenér Pavel

 

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB Steza