Chlapci U11 – dvě domácí výhry nad Kroměříží

6. 11. 2021

Tým chlapců U11 nastoupil k dalším zápasům sezóny opět na domácí palubovce, tentokrát proti Kroměříži. Tuto soutěž hrajeme s ročníkem narození 2011, případně doplněným o hráče 2012 – konkrétně dnes v poměru 13/3 (2011/2012). V obou utkáních jsme zúročili větší basketbalové zkušenosti a také touhu vyhrát, a zaslouženě tak bereme dvě výhry.

Chlapci U11 – dvě domácí výhry nad Kroměříží

 

Oba duely se nesly v podobném duchu, kdy jsme soupeři do výraznějšího vedení odskočili hned v první čtvrtině. V další hře jsme pak postupně navyšovali bodový rozdíl. Kluci se prezentovali solidní obranou. Každý již zvládá nabírat a bránit jen svého hráče – princip minižákovského basketbalu. Stále nám ale v obraně dělá problémy poziční hra, tzn. volba správného postoje obránce vůči útočníkovi v různých herních situacích. Pravdou ale je, že i při těchto dílčích chybách byli dnes kluci ochotní a schopní hráče dosprintovat a situaci nějak „uhasit“ – za to chválím. S lepšími soupeři (Olomouc, Prostějov) by toto ale představovalo problém, za který bychom dostávali koše. Určitě je proto tento herní aspekt pro nás velké téma do dalších tréninků.   

V naší útočné hře zatím převládají spíše individuality, ikdyž v určitých momentech již byly k vidění i povedené kombinační akce. V každé „pětce“ máme dva dominantní hráče s jistotou na driblinku a schopností spolehlivě skórovat. K nim se postupně přidávají další – dnes to byl Michal, opravdu velký pokrok! Pro ostatní kluky by právě toto mělo být inspirací a impulzem. Na hřišti by neustále měli být v nastavení „chtít získat balón a dát koš“ – další téma na tréninky.

Odehráli jsme dvě jednoznačná utkání. Všem klukům patří velká pochvala ze neustálou bojovnost. Těší mě, že jsme nepolevili a nepřizpůsobili tempo naší hry ani při výrazném vedení. Jsem rád, že naše nejzkušenější borce začínají svými výkony doplňovat další hráči. Moje pochvala patří taky třem nejmladším (ročník 2012) – podali  výborné výkony.     

Výsledky:

Strabag Zlín – Slavia Kroměříž                  80 – 11

Strabag Zlín – Slavia Kroměříž                  86 – 16

 

Děkuji rodičům a příznivcům za podporu v hledišti. Příští utkání odehrajeme venku 04. 12. 2021 proti celku Olomouc  A.

Více na: https://olo.cbf.cz/souteze.html (Mužská složka/Nejmladší minižáci U11/Středomoravský přebor)

Trenér Pavel  

 

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj