Chlapci U11 doma dvakrát zvítězili nad Olomoucí

10. 10. 2020

Na úvod letošní sezóny jsme doma měli možnost přivítat soupeře z nejsilnějších – kluky z Olomouce. Obě utkání jsme bez problémů zvládli a zaslouženě bereme dvě výhry.  

Chlapci U11 doma dvakrát zvítězili nad Olomoucí

Naše družstvo U11 pro letošní sezónu je složeno jak ze zkušenějších hráčů, kteří již tuto soutěž znají z loňska, tak z chlapců, kteří nás posílili z loňské kategorie U10 mix. A jedná se o velmi silné družstvo početně i výkonnostně. Kluci se okamžitě stmelili v jeden tým a od prvních tréninků na konci srpna doposud se basketbalově hodně posunuli. Nedá mi to nezmínit, že už jen třeba předzápasové rozcvičení je radost – kluci se zorganizují a bez zásahů trenéra automaticky provedou všechno sami – to je známka i určité mentální vyspělosti družstva, za to chválíme! 

V prvním utkání jsme hned od první periody důsledně pracovali ve všech herních činnostech a až do závěrečného hvizdu nepolevili v koncentraci. To vyústilo ve velmi pěkný konečný výsledek (+40 b.). Přes jednoznačně vypadající výsledek měl duel náboj a oboustranně vysoké herní nasazení. Druhý zápas jsme si malinko zkomplikovali vlastní nekoncentrovaností – tu vylité pití pod lavičkou, tu zapomenutá mikina nebo pití v šatně, postrkování se se soupeřem na hřišti, atd. atd. I toto samozřejmě k zápasům minižáků patří, je třeba se nad tím pousmát a plynou z toho mnohé zkušenosti. Přes velké herní výkyvy jsme odhodlaností a bojovností i druhý duel kontrolovali a vyhráli (+25 b.).

Výsledky:

Strabag Zlín – UP BCM Olomouc             75 – 33

Strabag Zlín – UP BCM Olomouc             64 – 39

Hodnocení:

Kluci se předvedli v nejlepším možném světle a všichni si zaslouží jednoznačně pochvalu. Obrovským příslibem je šíře kádru a vyrovnanost všech dnes přítomných 13 hráčů. K tomu se v družstvu formují i určití lídři a dominantnější  hráči, kteří povstanou ve chvíli, kdy je potřeba (Lukáš, Kristián, Míša, Adam S.). Dobré stabilní výkony dnes předvedli Honza, Kryštof a Filip, ale společně budeme pracovat na výraznějším herním projevu. Zápasově doposud nejméně zkušení Adam P., Adam V., Ondra, Sandul, Tom a Vítek předvedli vynikající výkony vysoce nad očekáváním.

Děkujeme rodičům a příznivcům za podporu a těšíme se na další sportovní zážitky!   

Více na: https://olo.cbf.cz/souteze/sezona-2020-2021.html (Mužská složka/Nejmladší minižáci U11/Středomoravský přebor)

 

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB