sipka sipka

DALŠÍ AKTUALITA

Hodnocení U10_A v KM

Chlapci U11 potvrdili proti Jeseníku solidní formu

26. 01. 2020

Ke dvěma domácím utkáním proti mix družstvu z Jeseníku jsme se sešli v lehce prořídlé sestavě. Navzdory tomu jsme v obou zápasech předvedli vcelku sebevědomý bojovný výkon a tak všechny body zaslouženě zůstávají doma.  

Chlapci U11 potvrdili proti Jeseníku solidní formu

V těchto dvou utkáních jsme se rozhodli nabourat zaběhnuté pořádky a promíchat sestavy tak, aby se v pětkách spolu potkali jiní hráči. Cílem bylo narušit herní stereotypy, které se již od začátku sezóny stačily vytvořit. Chtěli jsme tím navodit jiné herní situace, stimulovat tak kreativitu a celkově dát prostor novým kombinacím a změně herního projevu. Tento tah zafungoval, jak měl, a v útočné fázi skutečně vznikaly kombinace doposud nevídané a hra byla mnohem pestřejší. Bohužel v obraně se pořád potýkáme s nedůsledností ve hře 1 na 1. Je potřeba si uvědomit, že v této věkové kategorii je každý zodpovědný pouze za svého hráče a jakékoliv vypomáhání v obraně (za nestíhajícího spoluhráče) není žádoucí.

Nedá mi to nezmínit ještě jednu pro mě podstatnou skutečnost. Zatím nikdy se nám nestalo, že by si v jednom dni tři naši hráči spletli směr hry a útočili na vlastní koš. To jen ilustruje nekoncentrovanost -  na tom musí kluci intenzivně zapracovat. Už ve chvíli, kdy vstupují do haly, mají mít v hlavě jen  a jen basket a vytěsnit všechny ostatní věci. V příštích dvou kolech nás čekají velmi silná družstva Olomouce (venku) a Prostějova (doma), která nás po všech stránkách dokonale prověří.            

Výsledky:

SKB Zlín – Basketbal Jeseník                     46 – 27

SKB Zlín – Basketbal Jeseník                     37 – 27

Divákům děkujeme za fandění a za podporu a těšíme se na viděnou v Olomouci (22. 2.) a doma proti Prostějovu (7. 3.).

Více na:

https://olo.cbf.cz/souteze/sezona-2019-2020.html 

(Mužská složka/Nejmladší minižáci U11/Středomoravský přebor)

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar