Clapci U13 na turnaji v Ostravě

13. 04. 2023

Velikonoční turnaj v Ostravě je nedílnou součástí basketbalového kalendáře mnoha našich kategorií. Nejinak tomu bylo letos i pro kategorii chlapců U13.

Clapci U13 na turnaji v Ostravě

Kategorie U13 zanechala na turnaji velmi dobrý dojem. Na hřišti kluci vždy bojovali na hranici svých možností, mimo hřiště plnili pokyny a prokázali samostatnost. Celkově musím všechny zúčastněné pochválit za vzornou reprezentaci klubu na palubovce i mimo ni.

Hned k prvnímu utkání jsme nastoupili proti budoucímu vítězi trunaje z Berlína. Konečná prohra 29:75 rozhodně nebyla vzhledem k fyzické a výškové převaze soupeře ostudou. Kdyby se podařilo některé věci v obraně i útoku vyřešit trochu "basketbalověji", mohl rozdíl ve skóre být i kolem třiceti bodů. Trochu jsme se prali i s tím, že zápas s nejtěžším soupeřem byl "otvírák" turnaje ve 20:00. Přecejen jsme místy působili lehce zakřiknutě a možná i trochu unaveně.

V pátek nás čekal zápas s účastníkem mistrovství republiky této kategorie z Frýdku Místku. Bez zdravotně indisponovaného Adama jsme se do soupeře zakousli a v pouhých devíti hráčích jsme statečně vzdorovali až do poslední čtvrtiny, kdy jsme po nešťastném zranění Honzíka trochu fyzicky a trochu mentálně odpadli, ale konečný výsledek 60:85 bereme a je slušným základem pro další rozvoj. V zápase jsme objevovali nové lídry, jednoznačně přehrávali soupeře v situacích 1v1, bohužel jsme opět doplatili na větší fyzické dispozice klíčových hráčů soupeře.

V sobotu jsme se konečně dočkali vítězství. Zápas s Trenčínem ukázal naše kvality ve hře 1v1 na útočné i obranné polovině. Poctivě jsme bránili od míče, odebírali soupeři míč z driblinku a jednoduše skórovali. Skóre se nakonec zastavilo na 66:27. Ještě v tentýž den a stále pouze s devíti hráči jsme nastoupili proti soupeři z Lublaně. Mnozí si hrábli na dno svých sil a vyškrábli poslední zbytky fyzičky a morálky, a po statečném boji jsme podlehli 56:71. Opět nemůže přijít nic, než pochvala za předvedený výkon.

Druhého vítězství jsme se dočkali v zápase o konečné 7.místo, kde jsme opět narazili na letošního účastníka mistrovství republiky v této kategorii z Kolína. V zápase jsme byli na palubovce lepším týmem a po lehce "prospané" první čtvrtině zaslouženě vyhráli 66:45.

Na turnaji jsme tak v konkurenci jedenácti domácích i zahraničních týmů obsadili konečné 7. místo s bilancí 3 proher a 2 výher. Celkově mohu až na výše zmíněné zranění považovat turnaj za velmi úspěšný. Vždy jsme na hřišti statečně bojovali s výškovou a fyzickou vyspělostí soupeřů, prezentovali jsme se důslednou celoplošnou obranou 1v1 a v útoku prokázali vyspělost v řešení hry 1v1 a v individuálních dovednostech, které jsou a ještě minimálně dva roky budou hlavním aspektem našeho tréninkového programu a herního projevu. Celkově je hodně vidět, že drtivá většina kluků ze soupisky je narozená až v červnu a později, ale to se vše postupem času srovná.

Díky všem klukům za reprezentaci a rodičům za podporu. Nabyté zkušenosti zúročíme ve zbtyku sezóny a hlavně doufejme konečně v plné sestavě na Festivalu basketbalu v Litomyšli.

V neposlední řadě díky organizátorům turnaje za skvělý průběh!

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj STRABAG NSA