Dívky U12 absolvovaly třetí kolo nadregionálního turnaje ČBF

28. 03. 2022

Dívky U12 dohrávají druhou část sezóny a pomalu míří k jejímu vrcholu. Zápasovou mezeru o svém hracím víkendu vyplnily účastí v třetím kole turnaje ČBF, který pořádal Start Ostrava. Utkaly se soupeřem z Ostravy a Přerova.

Dívky U12 turnaj ČBF

Holky v druhé části soutěže mají ideální zápasové tempo, kdy hrají mistrovský zápas každé dva týdny. Výjimkou byl pouze minulý víkend, kdy nám los nedal žádného soupeře. Přesně v tomto termínu se konal nadregionální turnaj ČBF v Ostravě. Neváhali jsme ani minutu a na turnaj vyjeli. Turnaje ČBF, kromě zápasů navíc, mají ještě jednu ohromnou výhodu, kterou je rozmanitost soupeřů. Měli jsme tak možnosti hrát proti týmu Start Ostrava a TBS Přerov, se kterými se běžně na palubovce nepotkáváme. Turnaje se zúčastnili právě jenom tyto dva týmy a my. Pro nás to znamenalo dva zápasy po sobě, ideální podmínky jako při mistrovském zápase. Bez problémů jsme tak zápasy zvládli odehrát i v deseti bez možnosti střídání. 

První soupeř byl TBS Přerov, který nás fyzicky přetlačil. My dokázali celý zápas slušně vzdorovat. Přerov měl hráče, kteří byli natolik šikovní, že když se rozhodli dát koš, tak se jim to prostě povedlo. My se do zápasu opřeli a využili jsme toho, že našel pětky byli velice vyrovnané, a každá dívky věděla, co na hřišti má dělat. Právě takový byl obraz zápasu. Slabší hráče Přerova jsme přehrávali, a silnějším hráčům jsme se snažili zamezit dělat si co se jim zlíbí. V průběhu utkání, některé dívky bojovali s mírnou frustrací, když měli pocit, že to proti většímu protihráčil prostě nejde. Nastavili jsme styl, že nám nezáleží příliš na koších, které dostaneme, ale soustředíme se na ty, které nedostaneme. Když odbráníme 3x správně, nebudou z toho 3 jednoduché koše, ale jenom jeden nebo dva, které si soupeř musí zasloužit. Konečné skóre zápasu 35:50

Druhý soupeř byl Start Ostrava. Pro nás neznámý tým. Celý průběh zápasu jsme kontrolovali a hráli si svou hru. Přestože holky nestřídaly a šlo o druhý zápas, tak nebyla znát únava a dívky všechno řešily jak měly. V malé tělocvičně v Probubě byla neskutečná atmosféra, kterou  vytvářelo domácí publikum. Rodiče ze Zlína se rozhodli rozdat si to i na tomto poli a tlačili nás z malé tribuny přímo za zády kupředu jako doma ve Zlíně. Dívky tak ani nemohly na hřiši slyšet pokyny z lavičky. Důležité bylo, že to nepotřebovaly a předváděly nás basket. I soupeř předvedl dobrý zápas a nenechal nás myslet si, že to snad bude zadarmo. Konečné skóre zápasu 49:30

Na naší straně hřiště šlo o výjimečně vyrovnaný týmový výkon. Holky do zápasů promítly práci z tréninku. Dokáží správně vyvést míč a hledají spoluhráčky na hřišti. Co je ale ze všeho nejdůležitější, ohromný pokrok jsme udělali ve hře bez míče. Dívky už vnímají prostor hřiště a začínají si vytvářet výhodné pozice. V tomto jsme zatím stále ještě na začátku, ale už po té cestě jdeme a směr je to evidentě správný. 

Děkujeme soupeřům za předvedené výkony a fair play hru. Přesně takto si předtavujeme, že by platforma nadregionálních turnajů měla fungovat. 

Hlavně velký dík patří Startu Ostrava, za bezvadnou organizaci. 

"SKB Zlín ... OLÉ"

20220326_110014534_iOS 20220326_095644313_iOS 20220326_123421359_iOS 20220326_125440110_iOS

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj