Dívky U13 dvakrát o jediný bod s Krnovem

10. 01. 2019

V prvním zápase ledabylost, ve druhém smůla. Tak by se daly charakterizovat průběhy obou víkendových utkání dívek U13.

Mírného favorita z Krnova jsme hned od úvodních minut prvního utkání zaskočili důslednou obranou a slušným přechodem do rychlého protiútoku. V postupném útoku nás zdobila slušná a odvážná hra 1x1, která nesla ovoce v podobě jednoduchých košů z bezprostřední blízkosti. Poločasové vedení o 13 bodů nenechalo nikoho na pochybách, že zápas zvládneme, ale.... První pětka šla do třetí kvarty tak trochu jako už by se nemělo co stát, holky si zjevně myslely, že zápas se vyhraje sám, přestaly běhat, nebyly odvážné ve hře 1x1 a přidalo se pochopitelně i pár neproměněných šoupáků. Nákaza se pochopitelně přenesla i na druhou pětku, které se pod tíhou okamžiku a odpovědnosti třásla kolena. V dramatické koncovce jsme bohužel byli ti v horším psychickém rozpoložení a byla z toho první prohra o jediný bod.

Druhé utkání skončilo stejným výslekem, ale s jiným průběhem. Opravdu jsme bojovali, skóre se přelévalo ze strany na stranu a vyhrál jednoduše ten šťastnější tým. Nutno podotknout, že v obou utkáních jsme stříleli poslední šestky (v prvním dokonce 3) a mohli jsme zápas poslat do prodloužení nebo dokonce rozhodnout. Ale trestné hody nejsou v této kategorii věc, která je relevantní při hodnocení utkání. Vítězí zkrátka šikovnější, odhodlanější, připravenější, zarputilejší... a někdy také šťastnější.

SKB Zlín - TJ Krnov 38:39 a 48:49