Dívky U17 ve skupině playout zatím 3:0

28. 02. 2023

Po loňském překvapivém postupu do finálové skupiny, nás letos čeká scénář opačný. V jarní části ligy se utkáme znovu systémem doma-venku s týmy z 3.-8. místa základní skupiny. Zároveň se jedná o souboj, kde poslední dva týmy padají a musí se v květnu utkat v kvalifikaci o ligu o příslušnost v lize i pro další rok.

Dívky U17 ve skupině playout zatím 3:0

 

 

Do playoutové skupiny jsme již vstoupili bez Aničky a Evky, které bojují v dresu Žabin o účast na Mčr. Naštěstí jsme schopni stále doplňovat kádr mladšími hráčkami z kategorie U15, které nám můžou přinést kvalitu i počet, kterou v letošním roce načerpávají v extralize.

SKB Zlín - Jiskra Kyjov 57:52

Jako každý souboj s Kyjovem i tento měl vcelku vyrovnaný a dlouho nerozhodnutý stav. Bitva na obou stranách palubovky kromě prvních 5ti minut vyznívala lépe pro náš celek. V poslední čtvrtině se nám nakonec podařilo dostat do vedění více než 10 bodů, náskok však zazdily 3 rychlé ztráty v poslední minutě. Výsledek +5 je sice výhrou, ale ztracené body nás můžou (vzhledem ke konečné tabulce) ještě mrzet.

SKB Zlín - Tj Lokomotiva Krnov 92:37

SKB Zlín - SK Bruntál 79:45

Podobný průběh měly oba dva zápasy se soupeři ze severu Moravy. Soupeři se nás snažil zastavit tvrdou obranou. My jsme jej však kvalitním útokem a kolektivní hrou zvládli v obou případech již v první čtvrtině přehrát. V zápasech jsme měli i kvantitativní výhodu a při jakémkoliv střídání se obraz hry nezměnil a jen jsme přidávali na tempu. Důkazem toho je, že za víkend 9/10 hráček zaznamenalo bodový příděl v zápasech alespoň 10. Stále nás však trápí proměňování jednoduchých střel okolo koše.

Děkujeme moc za podporu a těšíme se na dalších zápasech v Olomouci a Havířově.

Lukáš Kopeček

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB