Dvě domácí prohry kategorie chlapci U-11 s Přerovem

13. 11. 2018

V sobotu jsme s kategorií chlapců U-11 zahájili tento ročník soutěže dvěma domácími zápasy proti týmu Přerova.

Dvě domácí prohry kategorie chlapci U-11 s Přerovem

 Pro některé chlapce z našeho družstva to byl vůbec první soutěžní zápas. Pro jiné je to naopak již několikátá zápasová sezóna. Tato skutečnost je na celkovém výkonu a projevu družstva jednoznačně znát. V hráčském kádru jsou mezi jednotlivými hráči obrovské výkonnostní rozdíly. Na trénincích se snažíme pracovat tak, abychom tyto rozdíly postupně smazávali. Od hráčů je ale zapotřebí stoprocentní tréninková docházka, maximální odhodlání a nasazení. V tomto směru musíme být při trénincích ještě důslednější, i když je jasné, že to bude „bolet“.

V obou zápasech dostali šanci úplně všichni. První utkání bylo hodně rozpačité a rozhodně jsme neprodali veškeré naše schopnosti. A tomu odpovídal i výsledek (-40 bodů). V druhém klání byl projev lepší, ale stále značně rozkolísaný a celkově neuspokojivý. Výsledné skóre hovoří jasně (-15 bodů).    

Pozitivem rozhodně je, že někteří hráči již chápou basketbal komplexně, jsou schopni plnit pokyny trenérů a zápas odehrát v potřebném nasazení a tempu. Negativem pak zůstává, že v týmu je i skupinu hráčů, kterým dělá problém tempo utkání – rozběhnout se, sehnout se pro balón nebo o odražený míč zabojovat. A těmto možná zatím uniká i pointa basketbalu – tedy ubránit vlastní koš a ohrozit koš soupeře.

Všem těmto aspektům se budeme intenzivně věnovat při trénincích tak, abychom další utkání odehráli lépe!

Děkujeme všem rodičům a fandům za podporu v hledišti!

Trenéři U-11 Pavel a Rosťa

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj