Hodnocení sezóny chlapců U15 a U17

23. 06. 2022

Chlapci U15 udělali během sezóny velký výkonnostní progres. Již od prvních utkání žákovské ligy ukázali, že mohou pomýšlet na vysoké příčky. Tým složený pouze ze zlínských odchovanců se během sezóny podařilo doplnit o jednoho talentovaného hráče „z venku“ a družstvo bylo zejména v domácích utkáních konkurenceschopné i týmům z absolutní republikové špičky.
Sezóna poprvé gradovala v domácím utkání s Jihlavou, kdy jsme prohráli přímý boj o extraligu U15 a cíl pro zbytek roku byl jasný – vyhrát žákovskou ligu sk. C. S potěchou mohu říci, že tento cíl jsme s bilancí 10 výher a 2 proher splnili.
Dalšími vrcholy byly bezesporu dva mezinárodní turnaje, kterých jsme se vždy v plném počtu dvanácti hráčů zúčastnili. Během turnajů jsme nasbírali velké množství zkušeností, potkali jsme se s týmy z ČR, Litvy, Německa, Holandska, Polska, Slovenska a Maďarska.
Turnaj v Ostravě pro nás znamenal konečné třetí místo a byl přínosem zejména po sportovní stránce. Turnaj v Holandsku byl bohužel poznamenán nedohráním čtvrtého utkání z důvodů velmi vážného zranění jednoho z hráčů německého soupeře z Leeru, ale můžeme konstatovat, že se ziskem dvou výher, dvou proher a jednoho nedohraného utkání jsme byli také bronzoví. Vedle nesporného sportovního přínosu turnaje nelze pominout také veškeré ostatní zážitky. Viděli jsme kus světa, podnikli jsme kulturně poznávací činnost ve starobylém nizozemském městě Groningen, museli jsme často komunikovat anglicky, dělali jsme partu.
Celkově považuji sezónu za velmi úspěšnou ve všech ohledech. Budujeme společně týmovou i klubovou identitu, stavíme na vlastních odchovancích, máme počty a budujeme kvalitu.

Chlapci U17 hráli Nadregionální ligu a skončili na konečném 5. místě. Během sezóny jsme se bohužel často potýkali se zraněními a tréninkovými výpadky, které se neblaze podepisovaly na výkonnosti jednotlivých hráčů i týmu. Nízké počty v kategorii jsme místy úspěšně, místy méně úspěšně doplňovali kluky z kategorie U15. Bylo zřejmé, že pokud jsme se sešli v plné sestavě, byli jsme konkurenceschopní pro všechny soupeře. Jsem velmi rád, že někteří hráči kategorie odehráli velmi slušné úseky v dorostenecké lize U19.
Závěrečný turnaj v Přerově sice nedopadl výsledkově podle našich představ, ale ukázal slušný potenciál některých kluků.
Již před covidem nám několik zápasů tehdejší kategorie U15 ukázalo, že spojení hráčů ročníků 06/07 je pro kvalitu týmu velmi žádoucí a rozhodně bude cestou kupředu. Těšíme se tak na příští sezónu, kdy se družstvo početně i tréninkově stabilizuje a bude postupně naplňovat svůj velký potenciál.