Hodnocení sezóny holek U17/U15

24. 05. 2022

Hodnocení sezóny holek U17/U15

Děvčata ročníků 2005-2007 mají za sebou po dvou letech opět kompletní sezónu. Ta byla okořeněna hned dvěma premiérovými účastmi v žákovské lize U15 a dorostenecké lize U17. 

Soutěž U17 by se dala rozdělit na dvě naprosto rozdílné poloviny. Po napůl úspěšné kvalifikaci o ligu nebyly ambice příliš vysoké a naším hlavním cílem bylo udržet soutěž i pro příští rok. Los soutěže na nás nebyl vůbec lítostný a my jsme začínali první 4 zápasy na venkovních palubovkách. Vítězství v Pelhřimově, Benešově, Havířově a Bruntále pro nás však znamenal start z říše snů a po dalších dvou úspěších proti Brnům nám patřilo dělené první místo v tabulce skupiny. Derby s pozdějším vítězem skupiny z Prostějova nám ukázalo, že můžeme hrát i s týmy na hranici extraligy. Obě dvě utkání soupeř převrhl na svou stranu až v závěru. Základní skupinu jsme zakončili s bilancí 11-3, což znamenalo postup do finálové skupiny a možnost bojů o extraligu. Bohužel to bylo z naší strany z pohledu úspěchů vše. Z bojů ve finálové skupině se dá vyzdvihnout pouze zápas s Hradcem Králové a v Klatovech, kde jsme v sedmi lidech dokázali hrát se soupeřem vyrovnaně až do koncovky (v kvalifikaci dvakrát prohra o 35 bodů). Nic na jarní mizérii nezměnil ani turnaj v Ostravě. Bez tréninků a týmového ducha se basketbal dlouhodobě hrát prostě nedá. Náladu nám spravil až květnový turnaj v Krnově, kde jsme nalezli zpět ztracenou chuť k basketbalu a turnaj jsme ovládli.

Kapitánka Eva Bartoňková: "Začátkem sezóny se ukázalo, že na ligu máme. Po 11 vyhraných zápasech jsme si probojovali do finálové skupiny. Byl to velice dobrý pocit, že chozením na tréninky a týmovou spoluprácí jsme se dostali mezi nejlepší týmy ligy. Ve finálové skupině jsme zjistili, že máme ještě hodně práce před sebou, aby jsme dosáhli na extraligovou úroveň. Na turnaji v Ostravě se potvrdilo, že bez tréninku, nasazení a morálky nemůžeme hrát náš basket a tím i vyhrát. Naštěstí jsme si spravili chuť na turnaji v Krnově, kde jsme vyhráli díky týmové spolupráci a s radostí ze hry. Chtěla bych poděkovat našim fanouškům a rodičům, mým spoluhráčkám a hlavně našemu trenérovi, který nás podporoval a věřil v nás po celou sezónu."

Kategorie U15 byla nalosována do nadregionální soutěže. Po osmi vcelku jednoznačných utkáních se však kvalifikovala do žákovské ligy, kde rozhodně nehrála žádné druhé housle, ba naopak. Až do posledního zápasu proti KP Brno děvčata držela naději na vítězství v jarní části soutěže. To se ve finále ovšem nepovedlo a obsadili jsme konečné třetí místo s celkovou bilancí 13-3 z celé sezóny. Vše proběhlo za pomoci ročníku 2008 a při menším společném trénování holek ročníku 07/08 dohromady.

 

Sezóna nám ukázala, že pokud se vše sejde a společně trénujeme a hrajeme týmově, tak máme na to hrát z nejlepšími. V opačném případě se však dokážeme propadnout úplně na opačný chvost startovního pole. Nezbývá, než neusnout na vavřínech a dál na sobě tvrdě pracovat;) Díky všem fanouškům, rodičům a holkám za uplynulý rok:)

Lukáš Kopeček

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar