Junioři jednou vítězně

14. 03. 2017

Stejně jako minulý týden kadeti, tak i junioři doplatili při nedělním utkání na úzkou rotaci.

K důležitému utkání na půdu Karviné odjížděli junioři pouze v šesti hráčích. Věděli jsme, že pokud chceme na venkovním hřišti uspět, musíme se opírat o dobrou a kolektivní obranu. Zejména v prvním poločase se tento předpoklad podařilo beze zbytku naplnit a soupeř nám dokázal vstřelit pouhých 21 bodů. Zbylé dvě čtvrtiny jsme dokázali zkušeně kontrolovat a bylo z toho zasloužené vítězství o 19 bodů.

TJ Sokol Karviná - SKB Zlín 57:76, střelci: Bešina 26, Brychta 21, Hřib 17, Perz 12.

Na nedělní utkání jsme do Nového Jičína zajížděli ve stejném počtu a bylo jasné, že se dříve nebo později musí projevit nakumulovaná únava z předchozího utkání. Junioři předváděli pohledný basketbal, první poločas dokázali vyhrát o dva body, po třetí čtvrtině stále drželi nadějné tříbodové vedení, ale v posledním hracím období přišly problémy s fauly, výpadky v obraně a bylo z toho 27 inkasovaných bodů. Celková prohra o pět však za daných podmínek rozhodně není pro naši juniorku ostudou, kluci bojovali až do konce a z celého víkendu zanechali velmi pozitivní dojem.

BC Nový Jičín - SKB Zlín 74:69, střelci: Bešina 26, Hřib 16, Perz 10, Kopeček 9, Brychta a Gladiš 4.