Kadetky U17 stále drží druhou příčku tabulky

2. 12. 2021

kadetky U17 měly na programu hned další 4 utkání.

SKB Zlín - SK K2 Prostějov 50:56

Netradičně v úterý se naše Kadetky představily proti Prostějovu v souboji o první místo. Týmu, který se na jaře neúspěšně pokoušel o kvalifikaci do extraligy. Od začátku byl soupeř v mírném vedení, my jsme však zdatně sekundovali bojovností a vysokou úspěšností střelby. Do šaten jsme šli za vyrovnaného stavu 28:28. Po poločase soupeřky začaly bránit zónovou obranu, se kterou naše holky nemají moc zkušeností, každopádně jsme se stále drželi na dostřel jedné střely. V závěru ukání však soupeř ukázal větší zkušenost a šňůrou 6-0 zvrátil utkání ve svůj prospěch.

SKB Zlín - BC Benešov 72:41

V sobotu nás čekal soupeř ze středních Čech, se kterým jsme na jeho palubovce měli problémy. První čtvrtina se vyznačovala velkým množstvím neproměněných jasných příležitostí na obou stranách. Od druhé čtvrtiny jsme se dostali do většího vedení, které jsme kontrolovali až do konce utkání. Kaňkou na výkonu byly dvě zranění našich hráček.

SKB Zlín - BK Sojky Pelhřimov 95:58

Nedělní soupeř byl nám znám z prvního kola soutěže, kdy jsme zápas museli u soupeře otáčet. Sojky však nedojely v plné sestavě a tak jsme zápas kontrolovali od začátku až do konce. Do rotace jsme v obou víkendových utkáních dostali všechny hráčky.

SK K2 Prostějov - SKB Zlín 64:52

Odvetu souboje s Prostějovem jsme odehráli taktéž v týdnu na jeho palubovce. Čekal nás nelehký úkol v sedmi hráčkách zaskočit favorita. To se nám vedlo první 3 čtvrtiny, kdy jsme díky bojovnému výkonu, výbornému doskoku a proměňování dalekonosných střel byli ve vedení. Bohužel, stejně jako při domácím zápase, nás dohnala úzká rotace a málo bodujících hráček. Soupeř jich měl v obou utkáních podstatně více a stvrdil svou cestu za vítězstvím ve skupině poslední čtvrtinou, kterou vyhrál o 13 bodů. Holkám patří velká pochvala, za to jak k zápasu přistoupily.

Zároveň díky fanouškům a rodičům za podporu v hledišti. Příští víkend hostíme Bruntál a Havířov.