Kadetky vstoupily do finálové skupiny porážkou

26. 01. 2022

O víkendu Kadetky absolvovaly výjezd do Plzně. Bohužel jsme hráli jen v neděli z důvodu karantény hráček z Klatov.

DBaK Plzeň - SKB Zlín 94:67

Hned při prvním pohledu na soupeřky bylo jasné, že naším největším problémem jejich fyzická i výšková převaha. Než jsme se rozkoukali, tak skóre ukazovalo stav 9:0. Po time-outu, jsme se dostali do naší obvyklé hry. Bohužel každý náš vstřelený koš byl následně potrestán soupeřovým košem na druhé straně. Poločasový stav byl tedy +12 bodů pro soupeře. Po poločasu jsme již horko těžko chytali soupeřovy rychlé protiútoky. problém jsme měli i s řešením clon v obraně 5 na 5, na což jsme nebyli v základní skupině vůbec zvyklí. Pozitivum bylo, že jsme se dokázali přes soupeřovu tvrdou obranu opakovaně dostat alespoň na šestky a z nich redukovat rozdíl ve skóre. Konečný výsledek ve prospěch domácích 94:67.

Bohužel jsme se hned v prvním zápase přesvědčili, že boje ve finálové skupině nebudou pro nás nic lehkého a že vyhrávat v ní určitě nepůjde samo. Nedá se nic dělat..hlavy nahoru!! Příští sobotu nás čeká derby se soupeřem z Prostějova.