Nábor SKB Zlín se blíží!

20. 08. 2020

Milí rodiče, vážení sportovní příznivci,
 
jako každý rok i letos náš klub pořádá nábor dětí do všech mládežnických týmů.
 
Kromě klasických náborových akcí oslovujeme nyní také vás, rodiče našich hráček a hráčů, resp. hráčky a hráče samotné. Vy již naše sportovní prostředí a systém práce dobře znáte. Proto můžete dalším případným adeptům nebo jejich rodičům info v potřebné míře předat, případně tuto aktualitu přeposlat. 
 
Můžete ihned kontaktovat trenéra dané kategorie a po domluvě s ním nasměrovat zájemce přímo na některý trénink, kde se může buďto jen podívat nebo si basket rovnou vyzkoušet.

Nábor SKB Zlín se blíží!
 
 
 
Kontakty na trenéry - kategorie chlapců:
 • U19 (ročník 2002 a 2003) - Rostislav Děrda, tel.: 774 301 313

"Naskočili jsme do letní přípravy 9.8. a postupně nabírali kondici a sílu. Momentálně přecházíme k basketbalu a herním věcem hlavně. Letošní sezóna dorostenecké ligy bude opět těžká, protože konkurence je vysoká. Hned 2 týmy jsou na hranici s EXL a budou se rvát o postup. Další týmy jsou naopak rezervy extraligových klubů, kde je plno šikovných hráčů, kteří se chtějí ukázat a dostat se do sestavy vyšší soutěže!! Cílem je udržet DL pro příští sezónu a vychovat konkurence schopné kluky do 1. ligy mužů, nebo aby pokračovali do B týmu a dále se věnovali basketbalu :-) Pro některé je to poslední sezóna v mládežnických kategoriích tak snad bude stát za to!! :-) "

 • U17 (ročník 2004 a 2005) - David Vyplel, tel.: 702 046 696

"Pro tým chlapců U17 začíná sezóna poslední prázdninový týden tréninky na hale. V plné sezóně pak trénují 4x týdně v tělocvičně + 1 trénink kondiční. V této kategorii bojujeme s nízkým počtem hráčů na soupisce a nedostatkem zkušeností. Jádro týmu tvoří hráči, kteří budou hrát tuto kategorii prvním rokem. Pouze jeden hráč má nějaké zkušenosti z minulého roku. Bez posil talentovaných hráčů z kategorie U15 se neobejdeme! Chlapci tak stojí před nejtěžším úkolem ve svém basketbalovém životě. Uhrát solidně celostátní ligu U17, aby nasbírali zkušenosti a v další sezóně naplno předvedli co v nich opravdu je. Kluci tvoří dobrý tým na hřišti i v šatně. Basketem se baví. Vznikají mezi nimi základy pro dlouhodobá přátelství, skrze sport i mimo něho.
První turnaj, který nás čeká je Kyjovský TUBANAK 4. - 6. září. První mistrovský zápas základní části skupiny C pak 19. září."

 • U15 (ročník 2006) - Martin Ptáček, tel.: 776 569 679

"S chlapci U14 a U15 startujeme také v polovině září. Pomalu se začneme seznamovat s vyspělejším mládežnickým basketbalem, výsledky stále nebudou vším, ale musíme se je postupně naučit vnímat jako nedílnou součást sportu a měřítko výkonnosti. Kluci U14 se poprvé setkají s jednozápasovým rytmem sobota + neděle a také s celorepublikovými soutěžemi řízenými ČBF. Druhá polovina minulé sezóny přinesla herní progres a my se budeme snažit na ni navázat."

 • U14 (ročník 2007) - Martin Ptáček, tel.: 776 569 679

"S chlapci U14 a U15 startujeme také v polovině září. Pomalu se začneme seznamovat s vyspělejším mládežnickým basketbalem, výsledky stále nebudou vším, ale musíme se je postupně naučit vnímat jako nedílnou součást sportu a měřítko výkonnosti. Kluci U14 se poprvé setkají s jednozápasovým rytmem sobota + neděle a také s celorepublikovými soutěžemi řízenými ČBF. Druhá polovina minulé sezóny přinesla herní progres a my se budeme snažit na ni navázat."

 • U13 (ročník 2008) - Rostislav Štencl, tel.: 733 763 194

"S Chlapci U13 začínáme sezónu týdenním atleticko-basketbalovým soustředěním třetí týden v srpnu (trénink 3x denně). Po soustředění pak začínáme trénovat 3x týdně. Cílem tréninků je zlepšit jednotlivé individuální basketbalové činnosti, (driblink, agresivní zakončení, střela, přihrávka) dále pak pohyb po hřišti a pochopení všech základních principů hry. Na útočné polovině: neucpávat neustále podkošový prostor = snadnější hra 1 na 1, a umět si rychle a efektivně přihrát. Na obrané polovině: správně a agresivně bránit hráče s míčem a správně odstupovat a bránit hráče bez míče. Budeme hrát středomoravský přebor straších minižáků, kde se budeme chtít prodrat do první půlky tabulky, a přihlásíme se do kvalifikace o Národní finále, kde změříme síly s elitou kategorie U-13. Cílem sezóny je umocnit kolektiv, jehož cílem je se společně zlepšovat, tvrdě pracovat a basketbalem se bavit."

 • U12 (ročníky 2009) - Rostislav Děrda, tel.: 774 301 313

"Jsem novým trenérem těchto kluků, začali jsme 10.8. tréninkama na SH Zelené a moc se mi líbi soutěživost a dravost této kategorie. Jsou zde moc šikovní sportovci a tvoří se zde super jádro. Cílem pro tuto sezónu nabrat co nejvíce kluků, aby zde byla mnohem větší početní konkurence a kluci chtěli být lepší než je těch dalších 15-20 :-) Jsem rád za návaznost kategorií, která se nám tu začíná víc a víc tvořit. Nejen že kluci odehrají utkání své kategorie, ale za práci a dřinu odvedenou při tréninku dostanou šanci v utkáních o kategorii výš. Chci v klucích probudit lásku ke sportu a basketbalu hlavně (v tomto je velká podpora i od jejich rodičů!! :-) ), rozvíjet individuální činnosti jednotlivce a postupně začít hrát basketbal :-)). Také tato kategorie začína turnajem v Kyjově 11.-13.92020, buď součástí! :-)"

 • U11 (ročníky 2010 a 2011) - Pavel Skoupil, tel.: 739 245 372

"S chlapci U11 (ročníky 2010 a 2011) nadcházející sezónu začínáme již poslední prázdninový týden tréninky v hale, dále pak pokračujeme tréninky 3x týdně. Stejně jako v loňské sezóně budeme hrát Středomoravský přebor nejmladších minižáků, kdy začínáme 10. 10. domácím dvojzápasem proti Olomouci. K tomu se letos přihlásíme do kvalifikace o Národní finále, které hrají nejlepší týmy z jednotlivých oblastí. Jednoznačně chceme navázat na stabilní dobré výkony z loňska a figurovat mezi lepšími týmy tabulky. Družstvo je složeno jak z kluků, kteří již v U11 hráli loni, tak i z "nováčků", kteří k nám přistupují z loňské kategorie U10 mix. Našim cílem je prohlubování individuálních basketbalových dovedností, snaha o kolektivní herní pojetí, především ale vytvoření dobře fungujícího týmu, který se basketbalu věnuje s nadšením. "

 • U10 (ročníky 2012 a 2013) - Kateřina Mrázková, tel: 605 553 140

"Třetina dětí přichází z basketbalové přípravky, kde již něco málo z basketbalu okusila. Cílem sezóny bude seznámit se soutěžními utkáními, přenést tréninkové návyky do opravdových zápasů, poznat radost ze hry a zdokonalovat své dovednosti."

 • Přípravka (ročník 2014 a mladší)Kateřina Mrázková, tel: 605 553 140

"V letošním roce, doufám, že opět přivítáme plno nových tváří, ve kterých se pokusíme probudit zájem o basketbal. Prioritou, pro nás bude seznámit děti se základy tohoto sportu a zaujmout je natolik aby u basketbalu zůstaly."

 

Kontakty na trenéry - kategorie dívek:
 • U17 (ročník 2004 a 2005) - Martin Ptáček, tel.: 776 569 679

"V polovině září začíná oběma kategoriím soutěžní sezóna v Nadregionálních ligách. Hlavním cílem je samozřejmě stále radost ze hry, bez které by asi sportování nemělo valného smyslu. Budeme se snažit potvrdit vzrůstající výkonnostní trend tréninkové skupiny a přenést pohodu i výsledky z minulé sezóny i do té nastávající. Snad se nám podaří udržet partu a počty a pomalu začneme etablovat Zlín opět i v ženském mládežnickém basketbalu."

 • U15 (ročník 2006 a 2007) - Martin Ptáček, tel.: 776 569 679

"V polovině září začíná oběma kategoriím soutěžní sezóna v Nadregionálních ligách. Hlavním cílem je samozřejmě stále radost ze hry, bez které by asi sportování nemělo valného smyslu. Budeme se snažit potvrdit vzrůstající výkonnostní trend tréninkové skupiny a přenést pohodu i výsledky z minulé sezóny i do té nastávající. Snad se nám podaří udržet partu a počty a pomalu začneme etablovat Zlín opět i v ženském mládežnickém basketbalu."

 • U13 (ročník 2008 a 2009) - Rostislav Děrda, tel.: 774 301 313

"U děvčat je super parta (i rodičů), která jim může vydržet až do konce života. I o tomto je kolektivní sport vůbec. V letošní sezóně bychom chtěli nejvíce rozvíjet hlavně hru 1 na 1, rychlý protiútok a obranu. Tuto sezónu jsme nalosováni do oblastního přeboru střední Moravy, kde se potkáme s novými soupeři, jako je Prostějov či Olomouc. Čeká nás hned 11.-13.9. turnaj v Kyjově, už tam můžeš být součástí :-)

 • U11 (ročníky 2010 a 2011) - David Vyplel, tel.: 702 046 696

"Dívky kategorie U11 tuto sezónu čeká krajská soutěž  Severní Moravy.   V září doplníme sestavu o nové talentované hráčky z náboru. Naše kategorie je teprve na začátku své basketbalové cesty. Proto cílem letošní sezóny je najít si cestu ke sportu, k basketbalu a získat co nejvíce zkušeností.  Basketbal je týmový sport. Basketbal je zábava. Dívky si najdou nové kamarádky, se kterými se budou radovat z vítězství a poučí se z porážky. Ve sportu nic není zadarmo."

 

 
 
Prosím, sdílejte tyto informace dál, aby naše týmy postupně rostly početně i výkonnostně! 
Hráčky i hráči samozřejmě také můžou na jakýkoliv trénink přivést kamarádku/kamaráda nebo spolužačku/spolužáka ze školy.
 
Jak sami víte, jsme otevřený klub, vítáni jsou všichni a s nováčky budeme pracovat jednotlivě, aby se co nejdříve začlenili.
 
Děkujeme za spolupráci.
SKB Zlín
 
Sportu zdar!

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB Steza