Šušák po výprasku od Opavy: Po výhrách chutná pivo lépe....

18. 11. 2016

Na „stará kolena" se ještě v rámci 4. kola českého poháru ve středu postavil proti jednomu z českých elitních týmů v čele s reprezentantem Jakubem Šiřinou. Přestože Opava smetla prvoligového lídra z palubovky 41:104, pivot Michal Šušák si zápas užíval
Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/ostatni_region/susak-po-vyprasku-od-opavy-po-vyhrach-chutna-pivo-lepe-20161118.html

Šušák po výprasku od Opavy: Po výhrách chutná pivo lépe....
 
„Jsem rád, že jsem si ještě mohl zahrát skoro ve čtyřiceti proti Opavě. Mám z toho radost. Užíval jsem si každou minutku, že můžu ještě hrát," pochvaloval si 39letý borec, který dlouhá léta válel nejvyšší soutěž v dresu Brna, Kroměříže, Děčína a za Sadskou z Poděbrad.

Není pro vás výsledek až krutý?

Nečekali jsme, že dostaneme až tolik, ale viděl jste sám, že tam byl rozdíl nejen třídy, ale snad deseti tříd. Ale aspoň naši mladí kluci viděli, na čem mají pracovat. Doufám, že to k něčemu bude.

V čem byl největší rozdíl?

V obraně, nasazení. Když zapnuli, měli jsme spoustu ztrát. Nebyli jsme schopni ani přelézt půlku. Nebyli jsme ani v útoku schopní si přihrát. Pro nás je ale důležitá naše soutěž, aby se nám dařilo. Tohle je třešnička navíc.

Kdo vás nejvíc zaujal z hráčů Opavy?

Asi všichni. Jsou to šikovní kluci. Byl vidět i Jakub Šiřina, reprezentant. Ten nade všemi vyčníval. Líbí se mi, jak je vede Petr Czudek. Má jen české hráče. Jsou spolu dlouho a hrají výborně, kolektivně. Na jejich hru je radost se dívat.

Vstanete z postele?

(smích) Naštěstí nejdu do práce, ale vzbudí mě děti v sedm ráno. Jsem už docela unavený. Na nejvyšší soutěž už to není. (smích) Ale pořád si to užívám, mám kolem sebe mladé kluky, jsme dobrá parta. Uvidíme, jak to dopadne. Když se podaří hrát baráž, pro zlínský basket to bude super úspěch.

Máte zatím výborně nakročeno. Ještě jste neprohráli. Máte vysvětlení?

Hodně nám pomohli kluci z Brna. Vyzrál Pumprla, Nehoda a Krutílek se Zumerem hrají výborně. Má to tady nyní hlavu a patu.

Poslední roky se přitom Zlín pohyboval v šedém průměru. Jste rád, že jste se toho dožil?

To je pravda. Po pár letech nám to zase zatím šlape. Přitom toho spolu moc neodtrénujeme. Obrovskými posilami pro nás jsou Jarda Prášil s Vošlajerem. V naší soutěži takové pivoty nikdo nemá. Sedlo si to, jsme vyvážení. Máme zdvojené posty, každý může zaskočit každého. V podstatě je jedno, kdo jde zrovna na plac.

V soutěži jste už sedm zápasů nepoznali, co znamená porážka. To jste ve Zlíně ještě nezažil, co?

Ne, opravdu ne. Teď nás čeká Jičín. Nevím, jestli z rodinných důvodů pojedu, ale kluci to zvládnou i beze mě a šňůra bude pokračovat. Byl bych rád, kdyby to ještě pár zápasů vydrželo. Po vítězném zápase pak pivo chutná mnohem lépe.

Jak dlouho ještě chcete s basketbalem pokračovat?

Už několik let říkám, že je to poslední sezona. Ale myslím, že příští rok ještě vydržím. Dokud tady bude taková parta, nechce se mi končit.

Autor: Daniel Ostrčilík

7D2_6781 7D2_6790 7D2_6805 7D2_6780 7D2_6776 7D2_6764 7D2_6850 7D2_6846 7D2_6851

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar