Turnaj Šmoulinka Olomouc U11 dívky

29. 03. 2019

Turnaj Šmoulinka Olomouc U11 dívky

 

Takřka v plné  hráčské sestavě, byť bez trenéra Rosti, který plnil své trenérské povinnosti u vyšších mužských složek, za to s velkou chutí poprat se o dobrý výsledek, jsme vyrazili na turnaj do Olomouce.

BK STUDÁNKA Pardubice : SKB Zlín 4:90 (0:32, 2:10, 0:28, 2:20)

Na úvod turnaje jsme se utkali s mladším soupeřem, kterého jsme poté, co se nám podařilo poměrně snadno a vysokým bodovým rozdílem porazit, a to zejména proto, že  jsme vycházeli z koncentrované v obrany a v úvodu měli velmi dobrou úspěšnost při zakončování. Po dobrém úvodu, tak z celého družstva spadla tíha odpovědnosti za výsledek zápasu a bez většího tlaku obrany i vlastní psychiky jsme se snadno dostávali do zakončení, které v tomto případě vykazovalo i vysoké procento úspěšnosti.

 

OSK Olomouc : SKB Zlín 26:55 (8:6, 16:5, 16:5, 15:10)

Tradiční soupeř, kterého známe i ze soutěže, u kterého jsme se přesvědčili, že bysme s ním již mohli hrát vyrovnané zápasy, kdyby ……………… Bohužel těch kdyby zůstává ještě příliš……. Soupeř disponuje širokou základnou hráček, k nichž mnohé mají výrazně větší herní zkušenosti než my.  Pokud pak tyto hráčky dokáží ubránit naše opory, popř. ubránit a vypomoci na další hráčky a k tomu ještě přidat nějaký ten koš, pak má soupeř jasnou kontrolu nad výsledkem zápasu.  Takové zápasy jsou však pro nás v tuto chvíli nedůležitější, můžeme se učit z vlastních chyb a posouvají nás dopředu. 

SBŠ OSTRAVA : SKB Zlín 48 : 32 (12:13, 18:7, 4:7, 14:5)

Přímý souboj o druhé místo v turnaji. První desítka byla velmi vyrovnaná a ukázka toho, že někdy lze již naši hru označit za „basketbal“ J. Bohužel hned v úvodu druhé desítky jsme nedokázali udržet pozornost v obraně a nechali soupeře, aby nám dal několik laciných košů a ujal se vedení, což se okamžitě projevilo i na naší psychice a schopnosti se prosazovat v útoku. První pětka ve třetí desítce sice opět soupeři ukázala tvrdou a nekompromisní obranu, nedokázala se však sama výrazněji prosadit v útoku. Soupeř tak zvítězil zcela zaslouženě už jen proto, že nás v útoku předčil ve schopnosti si přihrát a posunout míč dopředu na volnou běžící hráčku. 

Celkově musím družstvo za předvedený výkon pochválit, od zápasu k zápasu je na něm, resp. i na každé z hráček vidět zlepšení. Velkou předností družstva je bojovnost a schopnost tvrdé obrany, kterou však ještě nezvládají všechny hráčky a po celou dobu svého pobytu na „place“.  Tyto „díry“ pak trochu zdatný soupeř snadno odhalí a dostáváme zbytečné laciné koše. Rovněž se na turnaji projevilo, že máme ještě rezervy ve fyzické připravenosti, a že nejsme schopni hrát naplno dva zápasy po sobě, resp. tři zápasy během dne, byť se jednalo o zápasy hrané na hrubý čas.

Velkou pochvalu zaslouží i rodiče, kteří zajistili dopravu na turnaj, jistě báječně svačiny a tradičně vytvářeli podpůrnou kulisu zápasů.

V neděli nás pak čekají poslední soutěžní zápasy doma s Hranicemi, tak snad zase něco „basketbalu“ předvedeme J.

 

By Dejna

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar