U 12: Ve hře je pokrok, ale na vítězství to nestačí

23. 01. 2017

Obě dvě naše domácí utkání měla stejný průběh jako před 14 dny v Olomouci. Pomalý vlažný rozjezd, postupné zlepšení a vynikající obě 3. čtvrtiny.

V naší hře jde vidět jasné zlepšení v těchto činnostech:

1. Bojujeme agresivně o každý míč na zemi
  2. Snažíme se vybíhat do rychlých protiútoků
  3. Pokoušíme se hodit „outlet pass – přihrávku do R.P.“
  4. Kontaktní obrana, bohužel ne po celé utkání
  5. Pochvala Jonášovi – již se mu daří velmi přesně a klidně vyhodit z autu

Bohužel náš výkon srážely vlastní ztráty, zejména kroky při zahájení úniku, nepřesnost přihrávek, neschopnost uvolnit se pro míč. Dále musíme zapracovat na úspěšnosti střelby po dvojtaktu a z pod koše.

SKB Zlín: TJ Šumperk 35: 52 (4: 10, 12:29, 29:42)

TH: 6/15 = 40 %, F+ 14 , F– 10

Šumperk měl vyšší hráče, kteří měli pod oběma koši veškerý doskok, proto si mohli skórovat i na pět a více pokusů. Pouze ve 3. čtvrtině jsme soupeře dostali pod tlak a dokázali jsme snížit na 21:25. To bylo bohužel z naší strany vše a soupeř si utkání v poklidu dohrál.

Body: Chajrušev 10 b 2/5; Vyplel 7b 1/2 Kotala, Pavlíček a Borský po 4b.  Šimek 3b 3/6; Jaroš 2b;  Pištínek  1/2.

SKB Zlín : Basket ValMez 34:65 (12:9, 21:33,33 :38)

TH 2/4 = 50%, F+ 4,  F- 19!  soupeř TH 7/26 (stížnost hostující trenérky na nekorektnost rozhodčích – málo faulů?)

Valmez nebyl až tak vyšší, ale měl více organizovanou hru a vyrovnaných 10 hráčů, a to bylo znát. Valmez chtěl hrát „profesorský“ basket, jakmile jsme ho rozběhali, tak jsme byli lepší. Bohužel naše kondiční stránka není ještě na takové úrovni, abychom všichni dokázali běhat 8 minut čtvrtiny. Opět vynikající 3. čtvrtina a dotáhnutí na 31:33 – na víc nám nezbyly síly. Soupeř si konec pohlídal.

Body: Vyplel a Kotala po 8b; Horák 5b ½; Jaroš 4b.; Pavlíček 3b. 1/3; Št’astný, Chajrušev, Zurek po2b.

Ze statistik: v posledních 6 utkáni jsme vždy vyhráli 3 čtvrtinu, a když jsme dali více než 50b. tak jsme vyhráli – hledáme další „skorery“, nebo ještě zlepšíme obranu J.