U10 mix - soutěž zakončena dvěma výhrami v Olomouci

22. 03. 2022

V posledním kole své letošní soutěže nastoupili naši nejmladší U10 mix na venkovní palubovce proti klukům z BCM Olomouc. Na zápasy se opět sešel početný kádr kluků (ročníku 2012 - 2014), dvou dívek, které nevynechaly snad jediný zápas, a jednoho jezevčíka se svetříkem ve zlínských barvách :) V obou utkáních jsme hráli pěkný basket, který, troufáme si hodnotit, předvádíme celou sezónu. Po zásluze do Zlína přivážíme dvě výhry a soutěž jsme odehráli s opravdu vyjímečnou bilancí 16 - 0!       

U10 mix - soutěž zakončena dvěma výhrami v Olomouci

 

Oba duely se nesly v podobném duchu, kdy jsme byli možná chvílemi trochu dezorientováni prostorem obří olomoucké haly. Tentokrát jsme totiž zápasy odehráli na hlavní hrací ploše. Po chvíli jsme se na tyto podmínky adaptovali. Již se nám daří obstojně bránit, každý ví, že má bránit pouze svého hráče. Dále ještě musíme zapracovat na správném postavení obránce vůči útočícímu hráči. Naše útočná fáze je také slušná, několik hráčů má velmi dobrý driblink, kontrolu balónu a k tomu potřebnou dynamiku. Mnohdy jsme také již schopni na útočné polovině spolupracovat a vyměnit si několik přihrávek. Velkou naší výhodou je, že úplně všichni v týmu jsou schopni vystřelit a ohrozit koš soupeře. Toto je velmi důležitý aspekt v kolektivních sportech - na celkovém výkonu týmu se podílí co nejvyšší počet hráčů, ideálně pak všichni. A co nám u tohoto družstva dělá obrovskou radost je jeho bojovnost a odvážnost - pak je obraz hry dynamický a pestrý.

Výsledky:

BCM Olomouc - Strabag Zlín         16 - 36

BCM Olomouc - Strabag Zlín         19 - 31

Jak bylo zmíněno v úvodu, tímto dvojutkáním pro nás skončila letošní soutěž. Děti nabraly cenné zápasové zkušenosti, které se jim budou hodit v kategorii U11 příští sezónu. Hráčkám a hráčům gratulujeme ke skvělým výkonům a jejich rodičům děkujeme za podporu.

Trenéři Katka a Pavel

 

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj