U10 pořádaly turnaj ve Zlíně

19. 03. 2019

O uplynulém víkendu jsme měli v naší domácí hale Zelené možnost hostit turnaj nejmladší kategorie U10 mix. Zavítaly k nám celky MBK Stará Turá (SK) a TJ Jiskra Kyjov. 

U10 pořádaly turnaj ve Zlíně

Tento druh jednodenních turnajů pro nejmladší minižáky je pořádán ve spolupráci s ČBF pod názvem „Den s basketbalem“, kdy základním posláním je seznámit malé basketbalisty s principy soutěžních utkání, pravidly basketbalu a způsobem posuzování herních situací ze strany rozhodčích. Neméně důležitou částí je pak možnost lépe se poznat se spoluhráči, se soupeři a celkově se sžít s basketbalovým prostředím. Výsledky samotné jsou na těchto turnajích záměrně spíše upozaděny, aby v dětech zůstal především pocit z příjemně stráveného času se starými i novými kamarády. A turnaj ve Zlíně se nesl přesně v tomto duchu. Ač jednotlivým utkáním rozhodně nechyběl náboj a mnohdy velmi dramatické rozuzlení až v koncovce, vše se neslo ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.

Výsledky:

SKB Zlín – TJ Jiskra Kyjov 34 – 66

MBK Stará Turá – TJ Jiskra Kyjov 32 – 31

SKB Zlín – MBK Stará Turá 32 – 38

Velice hojná byla účast rodičů a dalších příznivců v hledišti, které bylo z velké části zaplněno. Děkujeme za jejich diváckou podporu!

Zároveň děkujeme společnostem, které tuto akci podpořily: EMCO s.r.o., Kaufland Česká republika v.o.s., VITAR s.r.o. a TOMIL s.r.o. 

Trenérka Katka a celý organizační tým

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar