U11 – doma proti Lipníku dvakrát vítězně!

9. 01. 2022

K prvním zápasům tohoto kalendářního roku nastoupili v sobotu chlapci U11 doma proti Lipníku n. Bečvou. Jednalo se o dohrávané dvojutkání, které mělo být původně odehrané v prosinci (18. 12.), ale družstvo Lipníku nemělo dostatek hráčů. Je dobře, že tentokrát jsme měli možnost nastoupit do  zápasů v téměř úplných sestavách. Na naší straně do utkání zasáhlo všech 20 hráčů, kteří k zápasům dorazili. V obou duelech se nám od začátku dařilo ujmout se vedení a to si průběžně udržovat až do konce. Proto dvě výhry po zásluze zůstávají u nás.

U11 – doma proti Lipníku dvakrát vítězně!

 

Vlivem až nebývale vysoké účasti jsme tým rozdělili na 4 kompletní pětky, mezi které byl rovnoměrně rozdělen hrací čas. Oba duely měly podobný průběh. Do obou zápasů kluci vlétli hodně odhodlaně a hned po prvních čtvrtinách jsme vedli rozdílem 16, resp. 14 bodů. To nám pak po zbytek zápasů dávalo relativně komfortní „polštář“. Pravdou je, že naše první a druhá pětka (liché hrací periody) měla snazší pozici, protože nastupovala na slabší pětku Lipníku. Zatímco naše třetí a čtvrtá pětka (v sudých hracích periodách) to měla o poznání těžší, jelikož nastupovala na formaci s jedním nadstandardně dobře disponovaným hráčem, který sám dominoval ve fyzické hře 1 na 1 a navíc byl schopný zastoupit za vícero hráčů v obranné činnosti. Tím bylo velmi často eliminováno naše útočné snažení. Zde musím vyzdvihnout a pochválit nasazení a bojovnost našich kluků, kteří měli za úkol tohoto hráče osobně bránit a znesnadnit mu průniky do koše.

Výsledky:

Strabag Zlín – Lipník n. Bečvou                              52 – 37

Strabag Zlín – Lipník n. Bečvou                              54 – 44

Moje hodnocení dvojzápasu je celkově kladné – sehráli jsme vyrovnaná utkání proti kvalitnímu soupeři, který nám nic nedal zadarmo. Kluků je hodně, mají chuť hrát a někteří z nich jsou již díky svým nabytým zkušenostem schopni diktovat tempo hry, nehrát ustrašeně a zkoušet nové věci. Nakonec, toto by mělo být cílem pro všechny. V trénincích i při zápasech mi nejde o výsledky ani o momentální výkonnost, ale o zaujetí sportem a odhodlání se v něm dlouhodobě zlepšovat. Kluci mají tu obrovskou výhodu, že v našem týmu je dost hráčů, kteří toto v sobě již mají, a lze je tedy docela dobře následovat. Chce to ale koncentraci a píli při trénincích a práci navíc doma.

Děkuji všem fanouškům za podporu v hledišti.

K dalším dvěma zápasům jedeme 29. 01. 2022 k suverénnímu lídrovi skupiny, který zatím nezaznamenal jedinou prohru, do Prostějova. Více k soutěži na: https://olo.cbf.cz/souteze.html

Trenér Pavel  

 

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar