U11 chlapci – 2 x výhra na úvod soutěže

19. 09. 2022

Skvělý start do letošní zápasové sezóny mají za sebou kluci kategorie U11. V sobotu 17. 9. přivítali na domácí palubovce celek Olomouc B, což je tým, ve kterém hraje i několik starších kluků ročníku narození 2011. I přes znatelnou výškovou převahu na straně soupeře jsme v obou utkáních byli techničtější a důraznější, a zaslouženě tak bereme všechny body za dvě přesvědčivá vítězství.

U11 chlapci – 2 x výhra na úvod soutěže

 

V obou duelech jsme hned od začátku šli do vedení, kdy se nám dařilo aplikovat naši hru – zodpovědnou osobní obranu a rychlý přechod do útoku. Troufám si říci, že ani v jednom zápase jsme neměli citelný herní výpadek, a postupně jsme tak navyšovali své vedení. Hrál se svižný basket a k vidění bylo mnoho pěkných individuálních i kombinačních akcí. Velkým pozitivem je, že jsme oba zápasy odehráli v maximální rotaci všech 14 hráčů, kteří byli na utkání k dispozici. A to včetně jednoho nováčka, který měl za sebou pouze 3 tréninky! I ten si vstřelil první dva koše své začínající basketbalové kariéry. Zároveň je potřeba zmínit, že neskutečně přesvědčivě působili všichni hráči, kteří v loňské sezóně odehráli jak svou kompletní soutěž U10, tak i většinu zápasů U11. Na nich je již znát herní vyspělost, přehled na hřišti, kombinační pojetí a především pak radost ze hry jako takové. Je vidět a trvale platí, že píle na trénincích a velký počet odehraných zápasů přináší své výsledky. A pochopitelně také to, že zmínění kluci evidentně ani během letních prázdnin nezaháleli – za to jim patří velká pochvala!        

Výsledky:

Strabag Zlín – BCM Olomouc B                66 – 37

Strabag Zlín – BCM Olomouc B                83 – 30

Chlapcům gratulujeme k dobrému zahájení sezóny a všem fanouškům děkujeme za podporu z hlediště. Další utkání odehrajeme v sobotu 1. 10. 2022 v Přerově.

Více k soutěži na: https://cz.basketball/soutez/3950?p=7270

Trenér Pavel  

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj