U11 chlapci - 2 výhry z Jeseníku aneb víkend s basketbalem

3. 11. 2019

S chlapci U11 jsme v neděli odjeli dohrát dvě odložená utkání k našemu nejvzdálenějšímu soupeři v letošní sezóně do Jeseníku. Ještě o den dříve, v sobotu, odehrálo několik kluků domácí derby U10 A vs. B ve Zlíně a jiní zase vypomohli U12 při dvojutkání v Olomouci (1 x výhra). Pro tyto hráče to byl sportem nabitý víkend, který již vyžaduje určitou kondici a odolnost a těmto tedy velká pochvala.

U11 chlapci - 2 výhry z Jeseníku aneb víkend s basketbalem

 

Družstvo Jeseníku je složené z kluků i z holek a na jaře jsme si s nimi zahráli pěkné utkání na posezónním turnaji v Libině.

G1: V první čtvrtině jsme byli myšlenkami všude jinde, jen ne v utkání. To nás donutilo vzít oddechový čas a důrazně promluvit k hráčům. Stav hry se však de facto nezměnil, obrana nulová, což vedlo po Q1 k průběžnému stavu 4-12. Naštěstí druhá šestice v Q2 podala o poznání lepší výkon, zejména v obranné fázi, a jasně ukázala směr, kterak utkání potřebujeme odehrát. V Q3 a Q4 jsme již pokračovali v tomto tempu a zápas dovedli k vítězství.

G2: Druhý duel začal z naší strany mnoho lépe, ale výkon první šestice přesto opět lehce za očekáváním. Od Q2 pak podobný vývoj jako v předešlém zápase, kdy jsme Q4 vyhráli dokonce 20-0.  

Hodnocení:

Odehráli jsme dvě velmi pěkná utkání s kvalitním soupeřem v nádherné moderní sportovní hale. Adekvátní prostor na hřišti dostali všichni hráči, kteří k zápasům dorazili. Družstvo si postupně „sedá“ a i přes určité výkyvy se herní projev stále zlepšuje. Jen kladně lze opět hodnotit výkony úplných nováčků v týmu a také všech hráčů ročníku narození 2010. Mnozí „starší“ hráči zase udělali od září obrovský pokrok a získávají větší herní jistotu. Jen tak dál!   

Výsledky:

Basketbal Jeseník – SKB Zlín     24 – 47

Basketbal Jeseník – SKB Zlín     17 – 47

Poděkování rodičům a fanouškům za tentokrát náročnější dopravu na utkání a za podporu v hledišti.

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar