U11 chlapci - 2 x domácí výhra nad Olomoucí

10. 11. 2019

V sobotu jsme poprvé v této sezóně hráli na domácí palubovce, kde jsme přivítali družstvo BCM Olomouc. Podle výsledků z předchozích kol soutěže se dala tušit síla týmu z Hané a dopředu jsme tak očekávali velkou sportovní bitvu. Fakticky to byl přímý souboj o první misto v tabulce.

U11 chlapci - 2 x domácí výhra nad Olomoucí

 

Hned od úvodního rozskoku rozhodčích bylo jasné, že papírové předpoklady budou naplněny. Oboustranně bylo na hráčích znát obrovské nasazení a vůle nenechat soupeři nic zadarmo. Olomoučtí disponují širokým kvalitním kádrem a postavili dvě výkonnostně velmi vyrovnané pětky. Hrál se svižný basket náročný na fyzičku. Ztráta v útoku znamenala okažitou hrozbu pod naším košem, hra se rychle přelévala ze strany na stranu. Hráče jsme střídali v kratších intervalech, abychom na hřišti rotovali všech 15 svěřenců (7 v první „pětce“ a 8 v druhé). Do druhého zápasu trenér Olomouce po domluvě s námi prohodil pětky, aby se na palubovce potkali jiní hráči – nejlepší praxe, jak si kluci z utkání odnesou co nejvíc zkušeností. V obou zápasech jsme se s Olomoucí průběžně přetahovali o skóre a rohodovalo se až v koncovkách posledních čtvrtin, ve kterých jsme pokaždé měli na hřišti hráče schopné udržet balón a tím si těsnou výhru pohlídat.

Hodnocení:

Zápasy proti takto kvalitnímu soupeři (bez ohledu na konečný výsledek) jsou tím nejlepším, co lze v sezóně odehrát, a přináší hráčům ty nejlepší zkušenosti. Je dobré, že se v našem kádru postupně vyrovnává výkonnost jednotlivých hráčů a tím i herní projevy obou pětek, a to včetně všech střídajících hráčů. Rozhodně musíme zapracovat na týmovějsím pojetí hry a na práci při osobní obraně. Protentokrát si odnášíme dvě vítězství, ale už teď se těším na odvety v Olomouci!   

Výsledky:

SKB Zlín – BCM Olomouc            42 – 38

SKB Zlín – BCM Olomouc            37 – 32

Děkuji rodičům a všem fanouškům za povzbuzování. Speciální díky patří Víťovi za krásné fotky ze zápasu.

Fotky z utkání: https://viteksmahel.dphoto.com/album/15f46o

Komentář očima soupeře: https://www.bcmolomouc.cz/index.php/2019/11/09/u11-okusili-horkost-porazky/

Další kolo soutěže odehrají U11 v Prostějově 23. 11. 2019.

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar