U11 chlapci - 2 x prohra v Olomouci v boji o čelo tabulky

23. 02. 2020

V sobotu jsme v Olomouci odehráli dva zápasy o první místo v tabulce. Ač jsme oba zápasy odehráli na hranici momentálních možností, nepodařilo se nám ani jednou zvítězit.

U11 chlapci - 2 x prohra v Olomouci v boji o čelo tabulky

V podzimní části soutěže jsme doma Olomouc dvakrát těsně přehráli a proto se dal očekávat tuhý sportovní boj. Bylo jasné, že nám Olomouc bude chtít prohry vrátit. Karty byly ale dopředu rozdány o dost jinak, než bychom si představovali a přáli. V týdnu se sešlo mnoho omluvenek (bohužel i neomluvenek) z různých důvodů. Na zápasy jsme tak odjeli jen v 11 lidech doplněni o posily z U10. V prvním duelu se nám s Olomoucí dařilo držet se na dostřel, a přestože jsme nikdy nevedli, dotáhli jsme zápas do dramatické koncovky, ve které jsme byli poraženi o 4 body. Ve druhém utkání se naplno projevila početní, výšková a fyzická převaha Olomouce a v nejužší možné rotaci jsme prohráli jasně rozdílem 33 bodů.

Existují zápasy vyhrané, ze kterých ale člověk nemá dobrý dojem, a pak jsou i zápasy prohrané, po kterých může být člověk naprosto spokojený. Tyto dva jsou bez diskuzí z té druhé kategorie. Klukům nelze nic vytknout, protože na hřišti podali výkony na hranici svých možností. Pochvala patří všem jedenácti bojovníkům, zejména pak nejmladším benjamínkům Adamovi P., Tomovi a Vítkovi, kteří s námi v soutěži U11 předtím ještě nehráli a nastoupili nyní rovnou proti nejsilnějšímu soupeři. Věřím, že pro všechny kluky jsou to parádní zkušenosti. Je potřeba mít na paměti, že hrajeme především o zkušenosti a radost ze hry, nikoli o výsledky …   

Pro úplnost výsledky:

UP BCM Olomouc – SKB Zlín                     28 – 24

UP BCM Olomouc – SKB Zlín                     58 – 25

Poděkování patří rodičům za podporu a za aktivní přístup při tentokrát složitější organizaci před zápasy. Další utkání odehrajeme doma proti celku z Prostějova v neděli 15. 3. od 9:00. Bylo přeloženo z původně plánované soboty 7. 3. kvůli našim jarním prázdninám!

Více na:

https://olo.cbf.cz/souteze/sezona-2019-2020.html

(Mužská složka/Nejmladší minižáci U11/Středomoravský přebor)

Trenéři Ned a Pavel  

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar