Dívky U11 po dvou kolech 1-3

sipka

U11 chlapci – 2 x domácí vítězství nad Prostějovem

16. 10. 2022

V dalším kole své soutěže narazili nejmladší minižáci kategorie U11 na celek Orli Prostějov. V zápasech jsme prokázali vyšší technickou vyspělost a herní praxi a zaslouženě oba dovedli do vítězného konce. Jakkoli výsledky vypadají jednoznačně, výhry se nerodily úplně snadno. Především druhý duel ukázal, že stav na začátku je vždy 0 – 0 a žádný zápas se nevyhraje sám.

Start do úvodního duelu byl z naší strany lehce ospalý, což lze možná přičítat nervozitě. Od druhé čtvrtiny jsme ale diktovali tempo hry my a dařilo se nám hrát náš svižný basket. Průběžně jsme tak navyšovali bodový rozdíl ve svůj prospěch až na konečných +67 b. Kluky chválím za přístup v obranné fázi, kdy jsme za celé utkání dostali jen 19 bodů.

Pravděpodobně tato „snadná“ výhra zasela v hlavách hráčů mylnou představu, že se druhý zápas vyhraje tak nějak sám. Naopak Orli přišli ze šatny zdravě namotivovaní a se správným přístupem nic nám nenechat zadarmo. K tomu navíc můj pokus přeházet sestavy, aby si kluci zahráli s jinými spoluhráči a proti jiným pětkám soupeře. Ve výsledku z toho byl po první čtvrtině výsledek 12 – 22! Dostali jsme víc bodů než za celý předešlý zápas!!! Naštěstí důraznější komunikace s hráči a v druhém poločase pak i návrat k původním sestavám vedly k částečnému zlepšení. Přesto byl herní projev po celý zbytek zápasu až moc rozkolísaný a neurovnaný.

Výsledky:

STRABAG Zlín – BCM Orli Prostějov        86 – 19

STRABAG Zlín – BCM Orli Prostějov        71 – 28

Hodnocení:

Kluci v mnoha ohledech ukázali, že jsme již schopni hrát vyspělý basket s důslednou celoplošnou obranou a individuální i týmovou hrou v útočné fázi. Umíme hrát opravdu pěkně. Na druhou stranu se ale až neskutečně snadno přizpůsobujeme hře soupeře, což vede k absolutně nebasketbalovým situacím – chumel na balónu, neschopnost v útoku přenést a roztáhnout hru nebo naprosto triviální chybování v obraně (špatné postavení, nechat se přehodit atd.). Tyhle záležitosti bohužel byly k vidění dlouhé úseky v druhém utkání a nutily mě brát si oddechové časy a emotivněji promlouvat k hráčům. To vše ale ke sportu patří a dělá ho pestrým a zábavným! Věřím, že tyto zápasy přinesly mnohé nové zkušenosti nám všem.

Chlapcům gratulujeme k dobrým výkonům a všem fanouškům děkujeme za podporu z hlediště. Další utkání odehrajeme v sobotu 5. 11. 2022 na palubovce TJ Sigma Hranice.