DALŠÍ AKTUALITA

U13 kluci 2 výhry z Jeseníku

U12 - derby dvou domácích týmů A a B dopadlo bez překvapení

8. 01. 2024

Poslední kolo podzimní části soutěže svedlo na domácí palubovku obě naše družstva chapecké kategorie U12. Na palubovce se tedy potkali kluci, kteří tvoří jednu společnou tréninkovou skupinu, ale s ohledem na počet a výkonnost do soutěže nastupují ve dvou družstvech. V pátek předehrávaná utkání zlínského áčka a béčka dopadla podle papírových předpokladů. Ačkoli béčko nedalo svým kamarádům nic zadarmo, áčko přecejen potvrdilo větší basketbalové zkušenosti a vyspělost a s přehledem zvítězilo. Pro současnou i budoucí práci je obrovským příslibem síla (početní i výkonnostní) tohoto ročníku - do těchto zápasů zasáhlo celkem 31 borců!

Ačkoli to podle konečných výsledků nevypadá, áčko nemělo cestu za výhrami nijak snadnou. Béčko hned v úvodní čtvrtině prvního zápasu ukázalo, že bude "kousat" - po Q1 stav "pouze" 18 - 8 pro áčko. V dalším průběhu se již začala projevovat vyšší výkonnost A-týmu ve všech herních činnostech. Pozitivem určitě je, že během obou zápasů i přes narůstající rozdíl ve skóre zásadně neupadalo tempo ani intenzita a kluci bojovali od první do poslední minuty. Skvělá byla také divácká atmosféra v hale, kdy rodiče a další fanoušci zaplnili velkou část tribuny. Čeká nás množství další společné práce, ale konkrétně u této kategorie je určitě na čem stavět!

FASTAV Zlín A - FASTAV Zlín   101 -  24

FASTAV Zlín A - FASTAV Zlín   88 -  25

Další zápasy jsou plánovány na sobotu 20. 1. 2024, kdy U12 A zavítá do Přerova a U12 B se doma utká s Prostějovem.