U12 kluci v Olomouci výhra a prohra

9. 01. 2017

U 12: V Olomouci dvě dobré čtvrtiny

Dle našeho herního pojetí bychom měli přejmenovat SKB Zlín na Lokomotivu Zlín. Jelikož jako lokomotiva vstupujeme i do zápasů – pomalý a vlažný rozjezd, ovšem jak se rozhoříme, tak již jedeme, a velmi rychle. A to platí o obou zápasech v Olomouci, kdy po katastrofálních vstupech jsme ve 3. čtvrtině, respektive 4. čtvrtině, předvedli velmi dobrý agresivní a rychlý basketbal, který bychom měli hrát po celou dobu utkání.

U12 kluci  v Olomouci výhra a prohra

BCM Olomouc: SKB Zlín 84: 36 (14:8, 44:14, 52:36)

TH: 4/23 = 17 %, F+ 22 , F– 9

Olomouc má vyhranější a vyšší hráče, kterými jsme se nechali přetlačit a přeskákat a vzdali jsme veškeré boje o míč. To vedlo k tomu, že nás doslova ubili pod oběma koši. Pouze ve třetí čtvrtině jsme dokázali vzdorovat, získat nějaké míče a zakončit několik rychlých protiútoků. Také jsme ji vyhráli 22:8. Ve čtvrté čtvrtině jsme již nedokázali skórovat.

Plusy: slušné krytí hráče s míčem, předběhnutí útočníka a jeho krytí, zahájení RP.

Mínusy: koncentrace po celé utkání, úspěšnost střelby, uvolnění se pro míč.

Body: Vyplel 19 b 1/14!!!; Šimek 7 b 3/4, Bublík 0/1, Borský 0/4; Pavlíček; Jaroš a Pištínek po 2 b.

* Blahopřeji Robertu Pištínkovi k jeho prvním bodům v mistrovském utkání.

SKB Zlín : TJ Uherský Brod 48:41 (5:8, 15:17, 25:31)

TH 6/17 = 35 %, F+ 11, F- 11

Vstup do druhého utkání byl z naší strany opět ospalý. Hlavně jsme si nevěděli rady s vysokým Navrátilem, který nás strašil pod oběma koši. My jsme ho nedokázali překonat, dle toho také vypadalo skóre zápasu před poslední čtvrtinou 25:31. V poslední čtvrtce jsme se dvě minuty hledali a nechali soupeře navýšit na 25:35, ovšem více jsme mu nedovolil. Začali jsme pečlivě a agresivně bránit a po několika ziscích a proměněných „šoupácích“ jsme postupně stahovali, a když k tomu konečně Vyplel pochopil, že přesná a včasná přihrávka je rychlejší a účinnější než dribling přes celé hřiště, nebylo o vítězi pochyb.

Body: Vyplel 18 2/7; Pavlíček 10 0/1; Bublík 7 3/4; Šimek 6 0/1; Borský 4 0/2; Vignárek 3 1/2