Dívky U13 na vánočním turnaji v Žilině

31. 12. 2022

Když zazvonil telefon a dostali jsme od pořadatele z Žiliny pozvání na turnaj WinterCup 2022, váhali jsme jenom chviličku. S maximální podporou rodičů, kteří se vzdali svých dětí o vánočních prázdninách, jsme vyrazili hájit barvy Zlína na tři dny do 110km vzdálené Žiliny. Žilina pořádala první ročník, jak sami říkali nultý, turnaje pro 5 týmů. Kromě nás se účastnily týmy pořadatelské Žiliny, Ružomberoka, Trnavy a Čani. Ružomberok je úřadující mistr kategorie U12 a Žilina je vicemistr Slovenska. Byli jsme proto v dobré společnosti a slibovali jsme si kvalitní zápasy. Systém turnaje byl nastavený na dva zápasy v úterý 27.12 a dva ve středu 28.12. Ve čtvrtek 29.12. se hrál jeden zápas o konečné umístění.

U13 dívky wintercup Žilina

S týmy Ružomberoka a Žiliny jsme si zápasy užili. Snažili jsme dobře uhrát jednotlivé herní fáze zápasů. To se občas povedlo, občas ne. Jinak byli tito soupeři nad naše síly. Hlavně jsme se soustředili na zápasy proti Trnavě a východoslovenské Čani. Na úvod turnaje jsme prohráli o jediný bod s Trnavou. Byl to krásný, napínavý zápas, plný emocí, ve kterém jsme doháněli soupeře po pokažené první čtvrtině. Z takto těsné prohry jsme získali spoustu zkušeností a motivace. Ve středu ráno jsme se utkali s basketbalovou akademií z Čani. Napínavé utkání se přelívalo z jedné strany na druhou. Byl to duel nejlepší hráčky Čani s naší Kájou. Výsledek utkání nakonec lépe vyšel pro Čaňu o pouhé dva body. Ve čtvrtek jsme hráli poslední utkání, proti béčku Žiliny kde jsme potvrdili naše páté místo.

Výsledky utkání: 

  • Trnava - Zlín 55:54
  • Zlín - Žilina 39:89
  • Čaňa - Zlín 49:47
  • Zlín - Ružomberok 23:101
  • Zlín - Žilina B 71:35

Individuální turnajové ceny si odvezla Kája Černošková, Klára Štanclová a překvapení turnaje si na palubovce vybojovala Verča Zimáková. Holkám se turnaj povedl a všechny se ze Slovenska vrátili lepší. Nesmírně cenná pro nás byla utkání proti soupeřům, se kterými běžně vůbec nehrajeme. Stejně tak konfrontace se slovenským basketbalem, který má některá pravidla posunutá, protože U13 je na Slovensku už žákovská kategorie, která naše dívky čeká až příští rok. 

Po celý turnaj nás provázeli rodiče, kteří už tradičně vytvářeli silnou fanouškovskou kulisu a pomáhali nám s dopravou mezi hotelem a tělocvičnou. Jejich SKB Zlín olé nakonec při odjezdu z Žiliny skandovaly i dívky z týmu pořádalete.

Turnaj v Žilině byl bezvadně připravený. Kromě kvalitních rozhodčích se po celou dobu trvání turnaje o všechny týmy staralo množství pořadatelů v zelených tričkách. Díky jejich nenápadné, ale všudypřítomné práci vše perfektně vycházelo. Od harmonogramu turnaje přes dopravu, ubytování, stravování a občerstvení v tělocvičně. Děkujeme za všechno. 

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB