U15: Po novém roce jsme otevřeli druhou polovinu soutěže

14. 01. 2020

Po novém roce jsme otevřeli druhou polovinu soutěže, kde je U15 propojené se severní moravou. Absolvovali jsme dva zápasy venku bez zraněného Jakuba Vyplela.

U15: Po novém roce jsme otevřeli druhou polovinu soutěže

 

V sobotu jsme stáli proti béčku NH Ostravy. S tímto týmem jsme hráli naposledy před rokem. Béčko je dle očekávání slabší soupeř, ale víme, že to v Ostravě umí a hráčská základna je široká. Šlo tak i o zajímavé porovnání kam jsme se po roce posunuli my! První půle dopadla jednoznačně v náš prospěch.

Na severu moravy se hraje o poznání tvrději než v naší soutěži. Už s tím máme zkušenost. Ale víme, že je to tu fér. Jenom to víc bolí a celkově stojí každé utkání víc sil. Zranil se nám Ondra Šimek, do druhé poloviny utkání už nezasáhl a kluci jen dohrávali. Na naší straně hrálo jen pět individualit a každý se snažil rozhodnout už rozhodnuté utkání. Basket je týmová hra a tak se na to nedalo moc dívat. Náskok jsme měli dostatečný a s vědomím, že následující den ráno máme ještě těžší utkání jsme nechali utkání doplácat do konce.

 

V neděli jsme šli proti našemu tradičnímu rivalovi, Přerovu. Nastoupili jsme jen v sedmi lidech ve vůbec nejslabší možné sestavě, prakticky bez funkční rozehry, a navíc s omezenou možností střídání. Přerov vycítil šanci a snažil se urvat výhru. Jakýmkoliv způsobem. Celé utkání jsme měli navrh my a drželi si minimální náskok 1-5 bodů. Přerov v poslední minutě otočil utkání a zvítězil o tři body.

Odjížděli jsme rozčarovaní, ze způsobu hry, i z toho, jak výrazně do výsledku utkání promluvili vnější okolnosti. Utkání jsme si bohužel nerozhodli sami na palubovce, což by si kluci zasloužili, a prohráli jsme jen o tři body řadou sporných rozhodnutí. Když se teď podívám zpátky na úspěšnost střelby, na šestky, na hloupé ztráty nebo na nesmyslnou bojácnost některých hráčů v útoku, tak to byli ty okamžiky, které utkání rozhodly ve skutečnosti! Pokud toto příště zvládneme, tak může soupeř i s rozhodčí dělat třeba stojky a už to nic nezmění.

Někteří kluci odjížděli zklamaní, někteří i naštvaní s pocitem nespravedlnosti. Musí si ovšem uvědomit, že výsledek tohoto utkání i všech následujících mají jen ve svých rukou!

 

Co si z toho vzít? Průběh a výsledky těchto utkání odpovídají tomu co se odehrává na tréninku. Na začátku sezóny nám dělali problémy IČJ, přihrávky, driblink, hra 1na1, nechali jsme se tlouct a silnějšího soupeře jsme se báli. Teď v polovině sezony jsme mnohem dál.

Příhra už není tak zásadní problém, každý z hráčů je schopný udržet míč a více méně si troufne na hru 1na1, což je povinnost! Soupeřů se už nebojíme, jsme tvrdší a když si na nás někdo vyšlápne, tak se mu postavíme. Navíc v naší soutěži si zvykáme, že rozhodčí jsou nekonzistentní a jejich úroveň se liší utkání od utkání a bohužel i rozhodčí od rozhodčího v rámci jednoho utkání.

Dnes můžu říct, že kluci jsou tvrdí, nenechají si nic líbit a dokáží na nastolenou úroveň reagovat. Pokud je někdo tluče, tak se mu postaví a umí i oplácet. Stále přitom ale hrajeme basket, což se vždy nedá o našich soupeřích říct.

Nám to nevadí.

Jsme na vás připraveni. My se už nebojíme

A navíc vás přehrajeme.

 

Jsou tu i negativní vlivy. Máme nízkou efektivitu útoku. Střelba, těžké nájezdy pod tlakem, šestky a celkově vyhrocená hra nám dělá problémy.

Část je v tréninku, na tom společně zapracujeme.

Část je o zkušenostech, které získáváme právě s těžkými utkáními.

A část je o osobním přístupu každého hráče, někteří jsou na této cestě dál než jiní a mým přáním je tyto rozdíly srovnat. Pokud se nám to podaří, tak se celý tým posune o několik úrovní výš.

 

Velkou pochvalu si zaslouží Matyáš Polášek, vidím výsledky jeho práce na tréninku a celkově prokazuje největší individuální pokroky z celého týmu za poslední dobu.

Rovněž Štěpán Jaroš, který patří mezi tradiční opory týmu, pomalu nenápadně zvyšuje svoji efektivitu a já věřím, že od něho uvidíme ještě velké věci!

A chci ještě zvlášť jmenovat Ondru Mališku, který s námi sehrál první ostřejší utkání a ukázal nám, že s ním brzo budeme moct počítat.

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar