U15: přivítali jsme papírově nejlepšího soupeře naší skupiny

2. 10. 2019

Hráče Nového Jičína jsem viděl na kvalifikaci o EXL U15 na Snakes a pasoval jsem je na 3 postupujícího z naší skupiny, bohužel smolně prohráli s Olomoucí a ta postoupila místo nich. Nicméně po zhlédnutí utkání KM – NJ zesílilo moje přesvědčení, že hráči NJ si extraligu zaslouží. 

U15: přivítali jsme papírově nejlepšího soupeře naší skupiny

Komentář 1:

Družstvo chlapců U15 Zlína od srpna 2018 prochází určitým vývojem, kdy se postupně v blocích učíme hrát basketbal. A toto již částečně do sebe zapadá a pomaaaaličku nese ovoce. V neděli ráno proti sobě narazil nejlepší útok (NJ) a slušná obrana (Zl). Ze začátku utkání jsme působili ustrašeně a báli se hrát odvážně. Postupem času jsme získali (hlavně v obraně) pevnou půdu pod nohama a postupně jsme skóre otočili v náš prospěch. V druhé půlce soupeř odpadl i fyzicky a my si utkání pohlídali.“

Komentář 2:

Úkol zněl jasně: vyhrát první čtvrtinu děj se co děj. Toto měli kluci v hlavách a na začátku to skutečně vypadalo, že ani nesledují světelnou tabuli, a po první čtvrtině šli směrem k lavičce vítězně.

A potom ještě 3x!

Chtěli jsme hrát rychle, chtěli jsme dobře bránit, trestat z protiútoků a chtěli jsme na palubovce vypadat jako jeden tým. Všechno, čeho jsme chtěli dosáhnout, nám vyšlo. Vnutili jsme soupeři naši hru a vyhráli jsme každou čtvrtinu a celý tým odešel na závěr do šaten se zvednutou hlavou.

Potvrdili jsme si, že jdeme správnou cestou a musíme v tom vytrvat.

Stále máme mezery. Největší slabina je přesnost a včasnost přihrávek! Chybí nám doskoky, i když máme fyzickou převahu v bedně. A pánové spolu musí na hřišti začít pořádně komunikovat a více spolupracovat.  V basketbale platí, že když jeden nehraje, tak to na hřišti nefunguje.

Kluci musí konečně pochopit, že přístup k tréninku musí být stejný, jako přístup k zápasu. A když si oblečou v šatně dres, tak odloží ten svět venku a na hřiště jdou už jako SKB Zlín. Před ovládnutím zápasového hřiště musí ovládnout to tréninkové a to, které si sebou nosí v hlavách.

Pochvala za kolektivní obranu bojovnost a spoustu černé práce (Kov, Pav, Jar…).

K samotnému zápasu:

Pozitiva:

  1. V rámci možností zvedneme hlavu a rozvíjíme RP
  2. Dokážeme měnit obranu a snažíme se o kontakt
  3. V průběhu hra progres – hráči dokáží reagovat na pokyny a změnit postoj, dokonce i postavení
  4. Někteří již slušně kryjí hráče s míčem i bez míče
  5. U některých hráčů dobrá komunikace v obraně

Negativa:

  1. Přesnost a včasnost přihrávek
  2. Rychlost prováděných IČJ
  3. Doskok
  4. Úspěšnost TH a střelby
  5. Mentalita k vnějším podmínkám

Stále platí „Без тренировки нет чемпиона – bez trenírovky nět šampiona“. To již někteří pochopili, jiní stále ne.

 

SKB Zlín: BC Nový Jičín 87:59 (20:13, 44:29, 65:46)

TF+24; F-30; TH 15/30 = 50%; 2x3b

Body: Vyplel 28b, 10/14 (slušný); Šimek 15b, 1x3; Jaroš 2/8 a Borský po 8b; Bublík 1x3 a Polášek 1/2 po 7b; Keřt 3/4 (slušný) 5b; Chovanec 4b, Kovařík 0/2 a Mahdal po 2b; Pavlíček 0/1 1b.

Pozn.: sice 1) máme pomladšené hráče - může nastoupit pouze jeden, a i to kompenzujeme tím, že do základu chodí i min. dva 2006, a za 2) NJ sice nebyl v nej. sestavě, ale i tak … velmi slušný výkon.

                                                                                              DW

 

 

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB Steza