Chlapci U12 A dvakrát vítězně v Prostějově, U12 B dvě domácí prohry s Kroměříží.

20. 11. 2023

Další kolo své soutěře mají po uplynulém prodlouženém víkendu odehrány oba týmy chlapecké kategorie U12. V pátek se představili kluci U12 B doma proti Kroměříži, kdy od začátku o vítězi nebylo pochyb - naši kluci s basketem teprve začínají, zatímco hosté jsou basketbalově již hodně daleko. Družstvo U12 A zavítalo v sobotu na palubovku do Prostějova, kde duely zvládlo a zaslouženě si odvezlo dvě výhry.   

Chlapci U12 A dvakrát vítězně v Prostějově, U12 B dvě domácí prohry s Kroměříží.

 

 

Družstvo U12 B nastoupilo proti velmi silnému soupeři z Kroměříže. A byla to hra kočky s myší. Hosté na nás od začátku vlétli a naši kluci vůbec nebyli schopni akceptovat tempo zápasu. Upřímně, čekal jsem, že se pokusíme více vzdorovat tím, že se hráči chytí na úplně základních věcech, které budou plnit. Bohužel realita byla přesně opačná - mnohdy jsme po obdrženém koši ani nebyli schopni smysluplně dostat míč do hry. Ztráty míče jsou přirozené a zatím pramení z nedostatku basketbalových dovedností jednotlivců. Tohle beru. Co však neberu, je neochota návratu do obrany a u některých dokonce pohodlnost vůbec se rozběhnout, vysokočit, zabojovat o balón. S tímto přístupem nelze čekat uspěchy v žádném sportu ... V druhém utkání došlo k částečnému zlepšení, kdy už alespoň určité pasáže připomínaly basketbal. Pochvalu za bojovnost zaslouží Adrian, Elias a mladší kluci ročníku 2013. Všichni mají před sebou velký kus tvrdé práce. Teprve pak lze čekat výsledky. 

FASTAV Zlín B - Slavia Kroměříž   15 - 134

FASTAV Zlín B - Slavia Kroměříž   15 - 124

Kluci U12 A po delší zápasové pauze způsobenou odkladem domácího dvojutkání s Šumperkem zavítali k Orlům do Prostějova. Zde to byl podstatně vyrovnanější souboj. Našim klukům se dařilo dobře bránit, po zisku balónu (většinou) i efektivně zakončovat. Solidní byla i hra v postupném útoku, kdy jsou hráči schopni vyměnit si několik přihrávek a vytvořit situaci pro hru 1 na 1, ve které jsme silní. Těší mě, že disponujeme širokým vyrovnaným kádrem. Kluci mají zájem na sobě pracovat a zlepšovat se. U všech hráčů - u některých to pak platí dvojnášob - je potřeba zapracovat na proměňování šancí v rychlosti a pod tlakem. Tréninkové tempo v zápasech prostě nefunguje ... 

BCM Orli Prostějov - FASTAV Zlín A   22 -  63 

BCM Orli Prostějov - FASTAV Zlín A   35 - 70

Další zápasy jsou plánovány na sobotu 25. 11. 2023, kdy U12 B jede do Olomouce a v neděli 26. 11. 2023 přivítá U12 A doma Lipník n. Bečvou. 

Více k soutěži na: https://cz.basketball/soutez/4249?t=&r=&m=&p=7784#tab-pane-one

 

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB Steza