Kadetky i Juniorky v polovině základních částí

26. 11. 2023

Polovinu základních částí mají za sebou oba týmy dorosteneckých kategorií děvčat. Kadetky zatím drží 3. místo v základní skupině. Juniorky se pohybují na sestupových příčkách.

Kadetky i Juniorky v polovině základních částí

 

 

 

Další tři zápasy měly na programu kadetky U17. Na výjezdu zavítaly na palubovky soupeřů z brněnských Žabin a Jihlavy. Doma je pak čekalo derby s Kyjovem.

Na Žabiných jsme okusili, jak se hraje jednoduchý basketbal 1v1, podpořený rychlým protiútokem a velkou úspěšností střelby. Ano, přesně v těchto aspektech jsme celý zápas zaostávali a v podstatě se nedostali za celou dobu do zápasu. Nic na tom nezměnil ani nápor ve druhém poločase.

V Jihlavě jsme si chtěli po delší době konečně uspět. Taktika byla celou dobu tlačit na hráče s balónem a "odřezat" zbylé hráčky na perimetru. Podle plánu se nám vše povedlo a druhý poločas jsme již kvůli větší rotaci a lepší fyzické připravenosti šli přes soupeře.

Na zápas s Kyjovem jsme nastoupili jen s 6ti hráčkami U17 + nás doplnily 2 hráčky U14. Zápas, při kterém se 13krát měnil vedoucí tým a 8krát byla na tabuli remíza jsme nakonec ve vypjaté koncovce zvládli a připsali si cenné vítězství.

 

Žabiny Brno B - Fastav Zlín 90:44

BC Vysočina - Fastav Zlín 41:66

Fastav Zlín - Jiskra Kyjov 65:61

 

 

U19 čekaly domácí zápasy s Basketem Ostrava a Frýdkem Místkem. Poté dvojička s Valmezem

S BO jsme drželi krok jen půli, poté soupeř ukázal svou kvalitu a rozebral naši obranu.

Zápas s F-M vypadal po prvním poločase všelijak, jen ne na naše vítězství. Po změně stran a naší obrany jsme se dostali zpět do zápasu a překonali dvacetibodový deficit. Zápas do prodloužení dostala Evka dvěma šestkami. Tam však byl soupeř úspěšnější a zápas, který měl všechny aspekty kvalitního dorosteneckého basketbalu nakonec dopadl v náš neprospěch.

Dvojičku s Valmezem jsme zahájili prohrou v domácím prostředí, která nedávala příliš možností na den další. Opak byl pravdou a zlepšenou obranou, hrou 1v1 a celkovou týmovou chutí jsme v další koncovce udolaly soupeře. Juniorky si tak připsaly premiérovou výhru v lize.

Fastav Zlín - BO 34:103

Fastav Zlín - FM 91:95pp

Fastav Zlín - Valmez 62:83

Valmez - Fastav Zlín 73:78

 

LK

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB Steza