Chlapci U15 mají za sebou tři vítězná utkání

24. 09. 2021

Na domácí palubovce jsme postupně přivítali týmy ze Svitav, brněnských Žabovřesek a Kroměříže. Soutěží zatím procházíme bez ztráty kytičky.

Chlapci U15 mají za sebou tři vítězná utkání

Týmy ze Svitav a Žabovřesek pro nás byly velkou neznámou. Ani na turnaji, ani v soutěži jsme se vzájemně nikdy nepotkali. V obou zápasech jsme nakonec jasně dominovali a dokráčeli si k jednoznačným a vysokým výhrám.
Naopak tým z Kroměříže je pro nás notoricky známý. Tradičního rivala jsme s tímto družstvem poprvé potkali v roce 2018, kdy jsme jako mladší minižáčci prohráli první vzájemné utkání vysoko 78:10. Od té doby se nám každým zápasem dařilo z rozdílu něco ukrajovat. Utkání nám ukázalo, že jdeme správnou cestou. Od první minuty jsme nedali soupeři šanci a dokráčeli si k jasnému a jednoznačnému vítězství. 

SKB Zlín - Svitavy 92:43

SKB Zlín - Žabovřesky 105:27

SKB Zlín - Kroměříž 70:41

Za první tři utkání je nutno chlapce pochválit zejména za hru na obranné polovině. Ani v jednom utkání jsme zatím nedostali více než 45 bodů. Zdobí nás ochota dělat to, co ve sportu nejvíce bolí - obranu! Jsme velmi dobře fyzicky připraveni, ke každému zápasu i soupeři přistupujeme s pokorou a skromností. Nejsme týmem hvězd, jsme týmem dělníků, kteří své nedostatky v jiných činnostech vynahrazují bojovností, nasazením a velkým srdcem. Jen tak dál, po delší době se v kategorii U15 v žákovské lize etablujeme jako tým, se kterým se na basketbalové mapě musí počítat, jako tým, kam se nejezdí pro laciné body.

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar