Dívky U17 na úvod ligy 2x vítězně

27. 09. 2021

Dívky U17 se při premiéře v lize představily na půdě Pelhřimova a Benešova. Věděli jsme, že nás oba dva dny čekají těžké a důležité zápasy.

BK Sojky Pelhřimov - SKB Zlín  63:76

V sobotu se nám v Pelhřimově vše potvrdilo. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Bitvu dlouhou přes dvě hodiny jsme nakonec díky zlepšené obraně a úspěšnosti střelby překlenuli na svou stranu. V utkání nás nejvíce trápily ztráty při přechodové fázi a problémy s fauly klíčových hráček.

BC Benešov - SKB Zlín 67:79

Neděle se nesla v podobném trendu. Opět se jednalo o taktickou bitvu, ve které jsme nakonec byli lepší než soupeř. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a po pár minutách jsme prohrávali už 12:0.. Manko jsme však brzo dohnali a od druhé čtvrtiny jsme byli vždy v lehkém vedení. Definitivně jsme soupeře zlomili až v poslední čtvrtině, kdy jsme naše vedení navýšili přes 10 bodů. Opět jsme měli velké problémy se špatným řešením přečíslení a následným neproměňováním jednoduchých košů. Naopak jsme soupeře přehráli hrou 1 na 1 a chytrou hrou při soupeřově napadání rozehrávky.

Oba zápasy nám ukázaly, že v lize U17 máme své místo a můžeme se poprat s každým soupeřem! Příští utkání nás čeká za 2 týdny v Havířově a Bruntále.