Chlapci U15 přivezli z Ostravy třetí místo

21. 04. 2022

O velikonočních prázdninách kluci U15 basketbalově nezaháleli a zúčastnili se mezinárodního Velikonočního turnaje v Ostravě. Ve skupině šesti týmů jsme postupně narazili na týmy z Maďarska, Slovenska, Litvy a České republiky.

Ve čtvrtečním a pátečním utkání jsme si jasně poradili s maďarským Újpest-MT (56:34) a slovenským Trenčínem (73:34).

Sobota byla jediným dnem, kdy jsme odehráli dvě utkání. Bohužel, na týmu již byla patrná psychická a fyzická únava a výsledky úplně neodpovídaly síle soupeřů. Zejména v zápase proti litevskému BK Kleipedos (49:80) jsme očekávali vyrovnanější utkání, ale po slušném vstupu nás soupeř postupně utahal variacemi zónových presů a zatažené zónové obrany. Ostravští Snakes (24:88) byli jednoznačně nad naše síly. Mohli jsme možná pomýšlet na lepší výsledek, ale určitě ne na vítězství. Ostravští hráči byli důslednější a podstatně agresivnější na obou stranách palubovky.

Nedělní zápas byl krásným vyvrcholením turnaje. Vzhledem k dosavadním výsledkům obou týmů se totiž jednalo o přímý souboj o bronzovou medaili. Pro nás bohužel klasický ranní zápas. První poločas jsme bojovali spíše s vlastní únavou a nekoncentrovaností, rozmýšleli jsme si, zda se nám v 8:30 ráno čtvrtý den turnaje vůbec chce bojovat nebo ne. V druhém poločase se nám podařilo vyškrábnout zbytky sil, správně se namotivovat a stáhnout osmibodové manko. Konečná výhra o bod se po dramatické koncovce dokonce zrodila až v prodloužení. Slovenskou Čaňu jsme nakonec udolali 59:58 a brali jsme bronz.

Basketbalově nám turnaj přinesl další velké zkušenosti. Dostali jsme se do konfrontace s mezinárodním basketbalem, užili jsme si atmosféru velké mezinárodní akce. Výsledkově jsme propadli pouze s domácí Ostravou. Hned na úterním tréninku jsme si vysvětlovali chyby a zařadili reflexi turnaje do tréninkového procesu. Již nyní s nadšením vyhlížíme další mezinárodní turnaj v holandském Groningenu.

Díky všem klukům za vzornou reprezentaci, rodičům za podporu na místě i na dálku a v neposlední řadě pořadatelům za naprosto hladký a bezproblémový průběh!