Děvčata U13 na turnaji v Ostravě

24. 04. 2019

Naše holky se zúčastnily mezinárodního velikonočního turnaje v Ostravě. Celkové 8. místo z 11ti týmů se dá považovat za úspěch.

Děvčata U13 na turnaji v Ostravě

Hlavním jmenovatelem turnaje byla nestálost výkonů našeho týmu. Pouze o jednom utkání se dá říci, že se nám herně opravdu povedlo, dílčí forma hráček se sešla a bylo z toho pěkné a výsledkově nadstandardní zápolení.

První tým SBŠ Ostrava známe dobře z naší soutěže. Asi málo kdo mohl čekat úspěch, ale konečná prohra snad o 50 bodů byla pro holky studenou sprchou. Snad na nás dolehla tíha okamžiku a nezkušenost s většími mezinárodními akcemi, ale v rozjezdovém zápase se nám nepodařilo v podstatě vůbec nic. Nedokázali jsme předvést slušnější úseky ani v obraně, ani v útoku, a když už jsme se ve druhém zmiňovaném aspektu hry k něčemu vůbec dostali, byl z toho nedaný šoupák. V této činnosti bohužel některé hráčky "excelovaly" v podstatě celý turnaj.

První vítězný zápas přišel v pátek proti maďarskému soupeři z Gyoru. Jedné věci si můžeme cenit - ačkoli jsme ještě 1:40 před koncem při našem timeoutu prohrávali o 5 bodů, holky neskutečně zabojovaly a dokázaly šňůrou 6:0 zápas otočit v náš prospěch. Co je však opět alarmující je množství nedaných jasných a jednoduchých pozic. Jednoduše řečeno, ze zápasu, který je reálně 20b v náš prospěch uděláme bitvu se šťastným koncem.

Opravdu povedeným utkáním byl zápas proti slovinskému Zasavje. Holky na vlně prvního vítězství předvedly velmi slušný výkon na obou stranách palubovky, opory nás držely v útoku, novější hráčky si plnily zejména povinnosti v obraně a bylo z toho druhé a hlavně zasloužené vítězství. Tak by to asi mělo vypadat vždy!!! Pohodová výhra cca o 15 bodů.

Pravděpodobně nám však začaly docházet psychické a fyzické síly. Sobotní zápasy se nám opět přestalo herně dařit. Slovenská Čaňa byla v ne příliš pohledném utkání plném chyb nad naše síly a podobně tomu bylo i se středočeskou Sadskou. Nutno podotknout, že soupeřky byly v mnoha fyzických ohledech vyspělejší a některé mohly být s trochou nadsázky pro holky spíše staršími setrami či maminkami v mladém věku, než soupeřkami :) To se vše časem srovná.

Nedělní zápas s Popradem se nesl v podobném duchu. O osudu utkání rozhodla první čtvrtina, kdy jsme místy snad některé dokonce zapomněly, jaký sport se vůbec učíme. Prohra o cca 20 v první kvartě a zbylé tři čtvrtiny mínus 5 bodů. Opět jsme byli nepřipraveni, nastoupili jsme vlažně a to se nám již po několikáté v sezóně vymstilo. 

Turnaj nám celkově ukázal, jaké jsou naše největší herní limity. Nejvíce ztrácíme v nevyrovnanosti sestavy, kdy osud zápasu je mnohdy v rukou úzkého týmu střelců a v nevyrovnanosti výkonu, kdy dokážeme odehrát opravdu pěkné a pohledné úseky a následně odhrát úsek bez zájmu, obrany a s neskutečným množstvím NEproměrněných příležitostí. Forma některých hráček (NE VŠECH) bohužel během turnaje spíše stagnovala nebo kolísala od perfektních výkonů k těm, na které bychom nejraději rychle zapomněli. 

Holky ale bojovaly, tvořila se parta a kamarádství, odehrály dvě slušná utkání, dokázaly jednoznačně vyhrát i vítězství ubojovat, všechny se dokázaly střelecky prosadit, zatancovaly a zazpívaly si na pokoji, zasekly se na záchodě a snad se basketbalem hlavně bavily a tak turnaj nakonec přinesl co měl! Od toho se musíme odrazit :) díky za účast i reprezentaci.

Díky rodičům za podporu, pomoc s dopravou a jedné zraněné hráčce za příjezd a podporu bez možnosti zasáhnutí do hry!!!

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj