Dívky 13, 14, 15 úspěšně ukončily rok

16. 12. 2019

Dívky 13, 14, 15 úspěšně ukončily rok

Vítězství dívek U13 proti Valašskému Meziříčí se nerodilo jednoduše. Po první čtvrtině (16:0) soupeř zjistil, že nás nedokáže zastavit obranou 1v1, a tak přišel prvek taktiky. Hostující hráčky naprosto rezignovaly na jakoukoli snahu bránit, "zalezly" do vymezeného území a nechaly nás "dobývat koš". Naštěstí jsme i tak prokázali svou kvalitu a zvítězili v obou utkáních poměrně jednoznačně.

SKB Zlín - Valašské Meziříčí 44:21 a 53:38.

Dívky U14 se o víkendu soustředily zejména na utkání proti Žďáru nad Sázavou. Velmi slušnou celoplošnou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme soupeři nedali šanci a potvrdili tak stoupající tendenci naší hry. Netradičně ještě v tomtéž dnu jsme nastoupili proti republikové špičce z Hradce Králové a výsledkově jsme určitě nepropadli.

SKB Zlín - Žďár nad Sázavou 69:55 a SKB Zlín - Hradec Králové 40:79.

Dívky U15 v oslabené sestavě nestačily na obě Ostravy a podlehly poměrně vysoko v sobotu na SBŠ a v neděli na palubovce Basketu Ostrava.

SKB Zlín - SBŠ Ostrava 26:60 a SKB Zlín - Basket Ostrava 46:106.

 

Za první polovinu sezóny patří všem hráčkám pochvala! Náročný zápasový program zvládáme, k zápasům máme chuť, nemusíme se přemlouvat a nutit se hrát. Celkově musím říct, že mě velmi těší, jakým způsobem se všechna tři družstva prezentují. Udělali jsme obrovský pokrok v obranné fázi, dokážeme slušně a agresivně bránit a z následných zisků skórovat jednoduché koše. Hovoří za nás i výsledky. Musím se přiznat, že ani v těch nejrůžověhších snech jsem nečekal, že v první polivině žákovské ligy U14 nasbíráme 5 vítězství, že v podstatě tentýž tým bude v nadregionální lize U15 na čtvrtém místě s bilancí 6:6 a že tým kategorie U13 bude na krajské špičce pouze za týmem SBŠ.

Nevynechávali jsme společně jednotlivé basketbalové kapitoly a po dvou letech práce je mi potěšením, že se zlínský dívčí basket vrací na českou basketbalovou mapu a musí se s ním počítat!

Díky také rodičům za podporu a veškerou pomoc. Jedeme dál......

Hezké svátky, PTK

TITULÁRNÍ PARTNER


NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj NSA STRABAG Samohýl MB