Dívky U17 postupují do finálové skupiny!

12. 01. 2022

Dívky U17 postupují do finálové skupiny!

Jedno prosincové a dvě lednová utkání čekalo na Kadetky v boji o postup do finálové skupiny

 

SKB Zlín - BK Havířov 72:58

Havířov k nám dojel v okleštěné sestavě. My jsme toho využili a po první čtvrtině jsme vedli 25:11 hlavně díky rychlým protiútoků. Zbytek zápasu jsme pak již kontrolovali skóre, které ukazovalo chvílemi vedení o 20 bodů. Bohužel nám koncentrace nevydržela do konce a v závěru se soupeř dostal na dostřel deseti bodů, my jsme však dvěma rychlými koši rozhodli o naší výhře.

KP Brno B - SKB Zlín 65:86

Na výjezd do Brna jsme jeli s tím, že potřebujeme alespoň jednou vyhrát a druhý den neprohrát o 32 bodů. Proti nepříjemně hrajícímu soupeři z Kp jsme předvedli zkušený výkon, kdy jsme soupeřovu kombinovanou obranu přehrálo hlavně kolektivním výkonem a velkou úspěšností střel. Bohužel jsme opět v některých případech proti fyzičtějším soupeřkám měli problém v obraně. Konečný výsledek nám dával příjemný polštář do dalšího dne.

BK Žabiny B - SKB Zlín 79:71

Za časném nedělního rána jsme nastoupili v přímém souboji o postup proti Žabinám. Soupeř proti nám nastoupil v kompletně změněné základní pětce, oproti zápasu domácímu. Zápas byl celou dobu vyrovnaný, soupeř se opíral hlavně o své podkošové hráčky, my zase o naše ostrotřelce. Za stavu 71:71 bohužel přišel pátý faul dvou našich hráček a soupeř třemi rychlými koši zvrátil souboj na svoji stranu. Holky nicméně celý zápas bojovaly, bohužel velké množství faulů praměnilo právě z velké bojovnosti. Konečný výsledek nám však stačil na postup.

 

Holkám gratuluji k postupu, rodičům děkuji za podporu na tribunách a pomoc s dopravou. Za dva týdny nás čeká finálová skupiny, kde již nebude "lehkých" soupeřů. Začínáme v Klatovech a Plzni.

Lukáš Kopeček

 

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar