Dvě prohry dívek U14

7. 10. 2019

Dvě náročná utkání mají za sebou děvčata U14. V sobotu jsme odehráli velmi slušné utkání s KP Brno, v neděli bereme zbytečně vysokou prohru s Kyjovem.

Dvě prohry dívek U14

V sobotním utkání jsme si dokázali, že když si vše sedne, můžeme si slušné utkání zahrát opravdu s každým. Favorita z KP Brno jsme dlouhou dobu trápili a zajména na útočné polovině jsme předváděli velmi pěkný a zejména přesný výkon. Vše si tak nějak "sedlo" a 75 vstřelených bodů je velmi pěknou vizitkou.

Druhý den s Kyjovem nám bohužel trochu chyběly proměněné "šoupáky" a trestné hody. I když na tabuli v útoku svítilo na konci pouze 53, opět to byl slušný útočný výkon reálně někde kolem 70 bodů. Slušné...

V obou utkáních myslím, že jsme ve hře 1v1 byli silnější než soupeř.
Horší již to bylo na obranné polovině. 90 obdržených bodů je jednoduše stále moc!! Některé hráčky si bohužel neplní ani ty základní obranné povinnosti a tak se nám stane, že tři hráčky pracují jak mají a další dvě jim na napnutých nohách fandí a sledují, jak jejich hráčka přímo či po doskoku skóruje. Odpovědnost do obrany je bohužel trochu o praxi, která možná některým chybí, ale zejména o morálce a práci na hranici sil. A to jednoduše bolí! Pomalu se vracíme, v některých situacích nám chybí kolektivní pomoc a v podstatě vůbec nefunguje obranný doskok. To jsou věci, na které se musíme na tréninku zaměřit.

Celkový dojem? Progres v útoku veliký, obrana podprůměrná.

SKB Zlín - KP Brno 96:75

SKB Zlín - Jiskra Kyjov 53:90

 

Díky rodičům za podporu!

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar