Junioři doma dvakrát vítězně

1. 02. 2017

Vítězná vlna z kyjovské palubovky se naštěstí převalila i do domácího prostředí. Junioři dokázali v důležitých zápasech plně bodovat i přes nekompletní sestavu.

V sobotu přivítali naše devatenáctky na domácí palubovce soupeře z Nového Jičína. Po velmi nepřesvědčivé první čtvrtině, která přinesla basketbal nevalné úrovně, dokázali domácí změnou obrany přimět soupeře k množství ztrát a těžkých střel a bylo z toho poločasové vedení 29:20. Třetí čtvrtinu junioři výjimečně přežili bez větší újmy a kontrolovanou hrou v poslední čtvrtině dovedli utkání k důležitému vítězství.

SKB Zlín - BC Nový Jičín 64:46, střelci: Hřib 20, Brychta 17, Kopeček 11, Perz 9, Bešina 5 a Dyják 2.

Nedělní utkání se vyvíjelo úplně jinak, hned od začátku dokázali naši junioři pohlednou hrou a velmi úspěšnou střelbou z větší vzdálenosti rozebírat zónu karvinských basketbalistů a bylo z toho poločasové vedení 48:26. Pod dojmem jednoznačného průběhu začali zlínští basketbalisté přistupovat k utkání nekoncentrovaně a bez pokory, a to se jim také málem vymstilo. Nikdo by asi nečekal, že se rozdíl ve skóre v poslední čtvrtině smrskne až na takřka kontaktních 6 bodů. To bylo ale naštěstí od hostů vše, nápor se podařilo odrazit a bylo z toho důležité vítězství.

SKB Zlín - TJ Sokol Karviná 81:64, střelci: Bešina 24, Hřib 20, Brychta 13, Kopeček 10, Perz 9, Dyják 5.