U14 kluci 2x vítězně, U17 holky porazily Valmez

30. 01. 2017

Netradičně už v pátek vyjeli U14 kluci k předehrávce ŽL do Nového Jíčína, který hostili hned druhý den doma. Předehrávka byla z důvodu jarních prázdnin, avšak stejně bylo dost marodů kvůli šířící se chřipce.

Nový Jíčín - SKB Zlín 41:59 (8:12, 13:30, 21:47)

střelci ... Fridrich 15, Koch 15, Chytil 7, Macek 6, Jelínek 4, Navrátil 4, Horsák 2, Macík 2, Kadeřábek 2, Krejčí 2

V první čtvrtině byl nástup trochu pomalý a bylo z toho jen 4 bodové vedení. Až ve 2. čtvrtině se kluci pořádně rozběhli po dobré obraně a navyšovali svůj náskok. Ve druhém poločase byl začátek také v podání našich kluků z těch lepších, bohužel v poslední čtvrtině laxním a podceněným přístupem nás soupeř přehrál 20:12. To se promítlo hned v sobotním zápase, kdy jsme naopak hostili Nový Jíčín my. Od začátku jsme si mysleli, že to půjde samo a v polovině druhé čtvrtiny to byla remíza. Po oddechovém čase však kluci začali vybíhat do protiútoků a bylo z toho dvouciferné vedení. Dostáváme však spoustu jednoduchých košů, kdy někteří hráči v obraně lelkují a pobíhají tam jen, jakoby se jich obrana netýkala. Spousta kluků mělo v týdnu teplotu a při absenci dalších kluků, je však chválím za bojovný výkon. Děkujeme fanouškům za podporu a v dalších domácích zápasech zase povzbuzovat ! :)
Hned tuto sobotu a neděli doma proti Havířovu a Příboru.

SKB Zlín - Nový Jíčín 64:48 (12:9, 35:27, 55:33)

střelci ... Chytil 22, Fridrich 12, Kliment 7, Krejčí 7, Kadeřábek 4, Koch 4, Navrátil 4, Macík 2, Macek 2

Holky U17 hostily doma brzy ráno Valašské Meziříčí. Šlo u některých dost vidět, jak jsou ještě ospalé a podle toho taky začátek vypadal. Plno nepřesností a nedávání "šoupáků" znamenalo tahání se soupeřem. Do poločasu si však holky udělaly náskok, který až do konce utkání navyšovaly. Bohužel také holky nebyly kompletní ze zdravotních důvodů, ale ty co byly se popasovaly se zápasem dobře a dotáhly jej do vítězného konce.

SKB Zlín - Basket Valmez 56:39 (13:8, 29:21, 40:30)

střelci ... Kvapilová 15, Zacharová 15, Dlabajová 8, Miklová 7, Hozová 5, Lukešová 2, Blažková 2