Junioři jedenkrát vítězně, kadeti dvakrát vysoko prohráli

4. 04. 2017

Junioři minulý víkend odehráli předposlední kolo a na domácí palubovce si nejprve poradili s ostravskými Snakes, druhý den podlehli NH.. Kadeti tento víkend vysoko nestačili na Pardubice a Olomouc.

Junioři jedenkrát vítězně, kadeti dvakrát vysoko prohráli

Junioři potřebovali nutně z víkendu alespoň jednu výhru. V sobotu se to nakonec podařilo, kdy v dramatické koncovce porazili ostravské Snakes o pouhé 4 body. Důležitost utkání svazovala našim hráčům spíše nohy, než ruce, jelikož neměli žádný zásadnější problém v útoku, ale nedokázali bránit a propadali i v těch nejtriviálnějších obranných situacích. Úspěšnost v útoku naštěstí nakonec převážila nad obrannou nemohoucností.

SKB Zlín - BK Snakes Ostrava 83:79, střelci: Bešina 28, Hřib 23, Brychta 12, Žák 9, Perz 6, Kopeček 5.

V neděli dostala nepočetná sestava domácích zásadní trhlinu, kdy pro nemoc nenastoupil Honza Brychta a ukázalo se, jako již po několikáté, že v takto omezené sestavě se dvě velmi náročná utkání dají zvládnout jen velmi těžko. S ostravskou novou hutí jsme dokázali držet krok do poločasu, poslední dvě hrací dějství již byly nad naše síly a zaslouženě jsme houževnatému soupeři podlehli.

SKB Zlín - NH Ostrava 57:88, střelci: Bešina a Hřib 13, Kopeček 10, Gladiš a Perz 8, Žák 3, Dyják 2.

Kadeti zakončili sezónu dvěma vysokými prohrami. V sobotu v Pardubicích drželi nadějný výsledek do poloviny třetí čtvrtiny, kdy prohrávali rozdílem 19ti bodů. Co se na hřišti dělo následně snad ani nezaslouží komentář. Naši kadeti kupili chybu za chybou, nedokázali dodržet pokyny proti zónovému presu a soupeře mnohokrát vybídli ke skórování ze "samostatných nájezdů". Výsledkem byl výprask o 61 bodů!!!

BK Pardubice - SKB Zlín 115:54, střelci: Dyják 19, Kafka 11, Zachara 9, Sláma 8, Bartoněk 5, Nedbálek 2.

Nedělní zápas v Olomouci byl asi trochu poznamenán pošramoceným sebevědomím z předchozího dne. Nedokázali jsme proměnit ani ty nejvyloženější šance, přidala se nemohoucnost na čáře trestného hodu a byla z toho další prohra.

BCM Olomouc - SKB Zlín 76:42, střelci: Sláma 14, Zachara 9, Kafka 8, Dyják 7, Schneider 3, Bartoněk 1.

NAŠI HLAVNÍ PARTNEŘI

Zlín Zlínský kraj Michlovský tiskárna basketbar